Facebook Google+ Twitter

Wspinał się nago na górę Esja, zmarł z wychłodzenia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-26 12:24

Na Islandii zginął pracujący i mieszkający tam Polak. Jak dowiedział się serwis internetowy tvp.info, mężczyzna zmarł w tajemniczych okolicznościach, podczas wspinaczki na górę Esja, w okolicach Reykjaviku. Jego nagie ciało znaleziono na szczycie.

Mężczyzna, który mieszkał na Islandii od roku, zaginął w czwartek. Dwudziestoparoletniego Polaka szukało w sumie 120 ratowników, osiem psów i dwa helikoptery. W akcję zaangażowała się także lokalna gazeta "Frettabladid".

Na noc trzeba było przerwać poszukiwania ze względu na złe warunki pogodowe - była zbyt gęsta mgła. W piątek rano akcję wznowiono. Wówczas odnaleziono ciało Polaka. Jak podaje policja, zmarł on z powodu wyziębienia organizmu.

Na razie nie wiadomo, dlaczego mężczyzna nago wspinał się na Esję. Udało się go zidentyfikować, bo w samochodzie zaparkowanym pod górą zostawił dokumenty i telefon. Na Islandii przebywał bez rodziny, dlatego o tragedii od razu poinformowano jego bliskich w Polsce.

W ostatnich latach Islandia stała się bardzo popularnym krajem wśród Polaków. Nasi rodacy stanowią aż 10 procent populacji na wyspie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.