Facebook Google+ Twitter

Współczesne odczytanie powieści „Rok 1984” Orwella w Teatrze na Woli

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-14 18:44

- Zainspirowała mnie ostatnia scena powieści - przyznaje reżyser i autor tekstu, Michał Siegoczyński.

 / Fot. Teatr na Woli- Opis spotkania dwojga ludzi, których wcześniej łączyła namiętna miłość i bliskość, a obecnie nic do siebie nie czują. Zamiast miłości pojawiła się obojętność. Nas, współczesnych, spotyka czasem to samo. Miłość odchodzi.

W powieści niszczy ją system totalitarny, a co zabija ją dzisiaj? Co sprawia, że w miejsce tak wielkiego żaru pojawia się pustka? Porzucamy realną miłość dla jej idealnego wzorca, mającego znamiona utopii doskonałej. Dla miłości zamieszkującej mityczną i nieosiągalną przestrzeń. Ważniejsza jest sama tęsknota od jej realizacji.

Michał Siegoczyński to jeden z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia, a także aktor i filmowiec. Niemal każde jego dzieło to prawdziwe wydarzenie artystyczne.

 / Fot. Teatr na Woli / Fot. Teatr na WoliKoprodukcja Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Spektakl "2084" doceniło jury 15. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Nagrodę za najlepszą reżyserię przyznano Michałowi Siegoczyńskiemu. Aleksandrę Bednarz i Krzysztofa Prałata uznano zaś za najlepszych aktorów

Tekst i Reżyseria: Michał Siegoczyński
Obsada: Aleksandra Bednarz, Krzysztof Prałat

Teatr na Woli

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.