Facebook Google+ Twitter

Współczesne społeczeństwo chińskie w kinematografii

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich w piątek 17 czerwca o godz. 18:00 na ostatni w tym semestrze wykład z cyklu „Chińskie Vademecum: wyzwania modernizacji Chin”.

 / Fot. IKWykład „Współczesne społeczeństwo chińskie w kinematografii” poprowadzi dr Agnieszka Mikrut-Żaczkiewicz.

Dr Agnieszka Mikrut-Żaczkiewicz - znawczyni kina azjatyckiego, tłumaczka i nauczycielka. Ukończyła filmoznawcze studia magisterskie w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ. Pracę naukowo-badawczą kontynuowała na studiach III stopnia. Pod opieką prof. dr hab. Alicji Helman napisała pracę doktorską „Mali ludzie w czasach wielkiej zmiany – twórczość filmowa Jia Zhangke”, którą obroniła w 2014 roku. Asystent w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu.
"Chińskie Vademecum: wyzwania modernizacji Chin" to cykl wykładów poświęconych różnym aspektom przemian Chińskiej Republiki Ludowej w ostatnich niemal czterech dekadach.

Wstęp wolny!
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4, sala Malinowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wczoraj na kolejnym już wykładzie dr Agnieszka Mikrut-Żaczkiewicz opowiedziała o modernizacji społeczeństwa chińskiego widzianej oczyma współczesnych filmowców. Wreszcie usłyszeliśmy, jak naprawdę szybkie przemiany w Chinach wpływają na społeczeństwo a szczególnie na migrantów z terenów wiejskich przenoszących się do miast, gdzie bardzo trudno jest się im zaaklimatyzować. Najtrudniej jest młodym kobietom. Wykład był zakończony pokazem krótkiego filmu. Zapamiętałem zacytowane przez Agnieszkę Mikrut Żaczkiewicz zdania: Twórcy z tzw. VI generacji kina chińskiego chcą opisywać zmiany społeczne i obyczajowe, które są efektem szybkiej transformacji gospodarczej. Jak powiedziała Felicia Chan „oglądanie dzieł V Pokolenia filmowców chińskich jest jak nocleg w hotelu Hilton Beijing, zaś VI – jak noc w hostelu dla backpackerów.” I tak jest w zeczywistości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.