Facebook Google+ Twitter

Wspólna modlitwa wietnamskich katolików

W Hanoi i Ho Chi Minh City w niedzielę wieczorem odbyło się czuwanie modlitewne w intencji parafii Dong Chiem, prześladowanych kapłanów i rządu wietnamskiego.

Sześć tysięcy ludzi w Ho Chi Minh City, w klasztorze redemptorystów, tysiące ludzi w Hanoi, w katedrze św. Józefa, pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Lawrence Chu Van Minh, niemal jednocześnie modliło się o pokój dla parafii Dong Chiem, w intencji prześladowanych księży z diecezji w Hanoi oraz w intencji wietnamskiego rządu.

Celem obydwu spotkań była pokojowa odpowiedź na ataki władz lokalnych, które dokonały zniszczenia krzyża na górze Tho, leżącej w parafii Dong Chiem oraz brutalnie pobiły parafian reagujących na działania oddziałów policji. (Czytaj więcej).

Władze w Ho Chi Minh City zagroziły, że jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek zebrania, to zostaną użyte nadzwyczajne środki oraz dojdzie do licznych aresztowań. Mimo zapewnień ze strony władz, czuwanie w Ho Chi Minh City odbyło się bez zakłóceń.

Poza intencjami wspólnymi, w Hanoi modlono się także w intencji abp. Joseph Ngo Quang Kiet, na którym rząd wietnamski wymusił rezygnację. Spotkania modlitewne w tych samych intencjach odbyły się lub są zaplanowane w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Australii.

www.asianews.it

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.