Facebook Google+ Twitter

Wspólne oglądanie zaćmienia Słońca

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-03-17 06:53

W piątek 20 marca przypada częściowe zaćmienie Słońca: Księżyc zasłoni jego tarczę w ponad 60 procentach. Organizatorzy kampanii edukacyjnej „Chroń swój wzrok cały rok” zapraszają do wspólnego oglądania tego rzadkiego zjawiska.Organizatorzy zapraszają o godz. 10.00 do Warszawy przed Hard Rock Cafe Złote Tarasy od ul. E. Plater (wstęp wolny). Tam wspólnie będzie można obejrzeć zaćmienie. Specjalne okularki do oglądania tego zjawiska są już dostępne bezpłatnie w zakładach optycznych, których lista znajduje się na stronie www.chronswojwzrok.pl

Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli na miejscu skorzystać z porad ekspertów na temat szkodliwego wpływu promieniowania UV na oczy i dowiedzieć się jakie okulary powinni wybrać do skutecznej ochrony wzroku. Brak ochrony przed promieniowaniem UV przyspiesza starzenie się zarówno skóry powiek, jak i powierzchni oka. Zwiększa zarazem ryzyko chorób takich, jak zwyrodnienie plamki związane z wiekiem.

O ciekawostkach dotyczących zaćmienia opowiedzą dziennikarze największego polskiego bloga popularnonaukowego: CrazyNauka.pl. Dodatkową atrakcją będzie możliwość spotkania i rozmowy z tak znanymi osobami wspierającymi akcję, jak: Paulina Chylewska, Jacek Borkowski, Mateusz Borek, Candy Girl, Ilona Felicjańska, Kuba Jankowski, Radosław Majdan, Sergiusz Ryczel, Karolina Szostak, Łukasz Zagrobelny, Michał Żewłakow, Marcin Żewłakow.

Kampania edukacyjna, której hasłem jest #UVażaj!, ma zwiększyć świadomość Polaków nt. konieczności ochrony wzroku przed promieniami UV. Organizatorzy chcą, by dzięki poradom, wsparciu i opiniom znanych osób, wydarzeniom otwartym i popularyzacji wiedzy jak największa liczba osób zmieniła przyzwyczajenia dotyczące ochrony wzroku przed UV, przez umiejętny dobór okularów o odpowiednio wysokim wskaźniku E-SPF.
Partnerami kampanii są producenci szkieł okularowych: ESSILOR i JZO.

Dalsze informacje: www.chronswojwzrok.pl, www.facebook.com/chronswojwzrok


Patronat honorowy objął Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-PZH.

(Aleksandra Stasiak)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: zaćmienie


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.