Facebook Google+ Twitter

Wspólne rozliczenie małżonków. W PIT wystarczy jeden podpis

Współautorzy: Barbara Podgórska

Małżonkom, którzy rozliczają się wspólnie w zeznaniach podatkowych składanych za 2010 r., wystarczy jeden podpis. Ułatwienie pozwala na wysłanie wspólnego PIT przez internet, bez konieczności składania wcześniejszego upoważnienia.

Szczegółowe informacje przekazała Małgorzata Brzoza – rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Szczecinie. 1 stycznia 2011 r. weszła w życie znowelizowana ustawa o PIT, wprowadzająca m.in. ułatwienia dla małżonków składających wspólne zeznanie PIT. Zgodnie z jej przepisami, w przypadku wspólnego opodatkowania małżonków, możliwe jest złożenie wniosku zawartego w zeznaniu podatkowym, tylko przez jedno z nich. Podpis jednego małżonka będzie traktowany na równi ze złożeniem przez niego oświadczenia o upoważnieniu go przez współmałżonka do złożenia wniosku o łączne opodatkowanie.

Tym samym wymóg składania dwóch podpisów na małżeńskim PIT został zniesiony. Zmiana obowiązuje już od rozliczeń podatkowych za 2010 r. Wprowadzone rozwiązanie znacznie ułatwia możliwość wspólnego rozliczenia PIT przez internet. Jeszcze w ubiegłym roku, w przypadku zeznań podatkowych składanych tą drogą, podatnicy musieli dostarczać wcześniej do urzędu skarbowego specjalne upoważnienie na papierowym druku UPL-1. To z kolei zniechęcało do skorzystania z możliwości złożenia swojego zeznania przez internet. Zmiana ustawy znosi obowiązek składania upoważnienia UPL-1.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.