Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30797 miejsce

Wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych w Tryńczy

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-07-22 11:50

W Regionalnym Przeglądzie Piosenki Biesiadnej i Gawędy wzięło udział 18 zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz 2 gawędziarki. Prezentacje oceniało jury w składzie: etnomuzykolog Jolanta Danak-Gajda oraz muzycy Dariusz Dudek i Jerzy Dynia.

W kategorii gawędziarzy I miejsce otrzymała Urszula Gąsiorowska z Pigan. W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych I miejsce otrzymał Zespół Piosenki Biesiadnej "Jagiellanie" z Jagiełły, II Zespół "Pawłosiowianie" z Pawłosiowa, a III Kapela "Gacoki" z Gaci. Wyróżnienie zdobył zespół " Cantus" z Gorliczyny. W kategorii zespołów wokalnych I miejsce otrzymał Zespół "Piganeczki" z Pigan, II Zespół Piosenki Biesiadnej z Kisielowa, a III Zespół Biesiadny z Maćkówki. Wyróżnienie zdobył Zespół " Grzęszczanie" z Grzęski.

Dla publiczności przewidziano wiele dodatkowych atrakcji m.in. zabawne turnieje biesiadne, stoiska z tradycyjnym jadłem regionalnym przygotowanym przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Tryńcza, występ gwiazdy wieczoru zespołu „Biesiada Polska”, dla dzieci zjeżdżalnie, quady.Źródło: nasze miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.