Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2227 miejsce

"Wspólnie uratujemy Polskę" - coś nowego w polityce?

Dziś odbędzie się kongres Stronnictwa Demokratycznego - najstarszej partii w Polsce działającej już 70 lat bez zmiany nazwy i katalogu głównych haseł. Czy SD jest zabytkiem, czy żywotną formacją, która wpłynie na oblicze polskiej polityki?

O kilku lat trwają dyskusje dotyczące formowania się sceny politycznej w Polsce. Dwubiegunowy układ PO - PiS zdominował Sejm i media, nie pozostawiając miejsca dla innych, w tym nawet dla części własnych współzałożycieli, takich jak Ludwik Dorn i Paweł Zalewski (PiS) czy Paweł Piskorski i Andrzej Olechowski (PO). Właśnie wokół dwóch ostatnich nazwisk toczy się dyskusja na temat poważnej propozycji dotyczącej uformowania się silnego, umiarkowanego centrum o profilu demokratycznym.

Andrzej Olechowski dał niejednokrotnie wyraz swojego niezadowolenia ze sposobu ukształtowania się "nowego ładu" polskiej polityki pod osobliwym, wspólnym patronatem Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska. Wypowiadał się na ogół w sposób umiarkowany, unikając agresji - tak było też wczoraj, gdy w programie "Piaskiem po oczach" komentował zarówno sytuację finansową Polski, jak i perspektywę ostatecznego zerwania z PO na rzecz Stronnictwa Demokratycznego. Andrzej Olechowski - kandydat SD w wyborach prezydenckich? / Fot. AKPA za: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/piskorski_z_olechowskim_zakladaja_nowa_partie_10268.html

Paweł Piskorski - nowy szef SD? / Fot. AKPA za: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/piskorski_z_olechowskim_zakladaja_nowa_partie_10268.htmlPaweł Piskorski, po nieudanej próbie wyeliminowania go z polityki i "zsyłce" do Parlamentu Europejskiego - wraca. I to - ku zaskoczeniu niektórych obserwatorów - jako kandydat na szefa Stronnictwa Demokratycznego. Decyzja o jego wyborze zapadnie... dziś. Piskorski, podobnie jak Olechowski - również ostatnio wypowiadał się publicznie. Unikatowe nagranie zostało przedstawione na portalu www.polskaliberalna.net przez Bogumiła Kolmasiaka, aktywnego również na forum Wiadomości24.pl: wywiad z Pawłem Piskorskim (tekst i audio).

To przepowiedziane...
Prawdopodobnie dziś spełnią się przewidywania z ostatnich dwóch lat. Warto zwrócić uwagę choćby na tytuły artykułów zamieszczonych na forum www.wiadomosci24.pl: Piskorski z Olechowskim zakładają nową partię (2006), czy Czy jest miejsce na formację liberalną w Polsce? (2007). Ostatni tytuł, jak można sądzić, nie do końca pasuje do zamierzeń obu panów, podobnie jak spekulacje dotyczące partii: Olechowski - Kwaśniewski - Wałęsa w artykule Lidii Raś i Pauliny Nowickiej (2007).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Piskorski już jest szefem SD: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciężko o niedosyt przy takim dziele ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ooo Pawełek wraca ze zsyłki brukselskiej. Co tym razem wymyślisz? Most wzdłuż Wisły już jest, co teraz zrobisz? Może zainwestujesz w coś pieniądze, które "wygrałeś na giełdzie"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mysle, ze stronnictwo wybierze dzis pawla piskorskiego na szefa partii, a pod jego przywodztwem wyjdzie nieco z cienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna analiza. Plus dla autora

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.