Facebook Google+ Twitter

Wspólnoty żydowskie potępiają Pussy Riot

Religijni rosyjscy Żydzi solidaryzują się z decyzją państwa o ukaraniu trzech performerek z zespołu Pussy Riot, które wtargnęły do cerkwi, by zaprotestować przeciwko prezydentowi Putinowi.

Baruch Gorin z Federacji Wspólnot Żydowskich Rosji zaszokował stwierdzeniem, że Pussy Riot w synagodze mogłyby zostać zastrzelone. Więzienie dla "Pussy Riot", gdyby zdecydowały się one powtórzyć swoją punk-modlitwę w synagodze, tylko umocniłaby dobrą opinię o władzy wśród rosyjskich Żydów - podkreślił działacz.

Gorin, na swoim profilu facebookowym, opisał hipotetyczny scenariusz takiego samego zdarzenia w synagodze.

"Wariant pierwszy, tragiczny. Dziewczęta wchodzą do miejsca modlitwy, wbiegają za bimę i wciągają na głowy swoje czapeczki. Ale one, biedaczki, nie wiedzą, że na ten modlitwie w synagodze jest gość - minister z Izraela, któremu w podróży towarzyszy ochrona wyszkolona w syjonistycznych specsłużbach. A musicie wiedzieć, że takie czapeczki oni widzieli na kronikach filmowych, które im pokazywano w szkołach podoficerskich. Ich wygląd odpowiada wyglądowi czapeczek, które mieli na sobie zamachowcy w czasie olimpiady w Monachium w 1972 roku. I w związku z tym agent może natychmiast otworzyć ogień. I międzynarodowy skandal, płaczące matki, osierocone dzieci - gotowy" - napisał Gorin.

Wariant drugi jest nieco bardziej optymistyczny. W synagodze nie ma ministra. "Dziewczęta zostają wyprowadzone z bimy przez ortodoksyjnych wiernych, ci wzywają policję i przekazują jej dziewczęta. Jednocześnie (jeszcze przed przekazaniem dziewcząt służbom) pojawiają się relacje we wszystkich kanałach telewizji na świecie o antysemickiej akcji. Międzynarodowe organizacje żydowskie domagają się sprawiedliwego sądu i podnoszą straszliwy szum, gdy do niego nie dochodzi". Po wyroku Putin staje się bojownikiem w walce z antysemityzmem.

Wariant trzeci jest, zdaniem Gorina, najbardziej prawdopodobny. Otóż dziewczęta do bimy by nie doszły. A przeszkodziliby im w tym młodzi ochroniarze.

Jak podaje ">[a]https://plus.google.com/u/0/b/113986743078714025442/113986743078714025442/posts

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 21.08.2012 21:30

W takim razie źle zrobili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.