Facebook Google+ Twitter

"Wspólny Nowogard" receptą na kryzys polityczny dla Polski

Kryzys autorytetów w społeczeństwie polskim, brak partii politycznych, których doktryny spełniałyby oczekiwania wyborców zapoczątkowały proces tworzenia apolitycznego ugrupowania obywatelskiego "Wspólny Nowogard". To dobry wzór dla innych gmin.

Wielkie oczekiwania Polaków, iż Platforma Obywatelska znajdzie antidotum na "bolączki" gospodarcze i infrastrukturalne oraz rozwojowe, spełzły na niczym. Stocznia Szczecińska padła, a region Zachodniego Pomorza spada na niższą "platformę".

W zwartych szeregach nowogardzkiej Platformy Obywatelskiej nastąpiły "rysy, pęknięcia i tąpnięcia". Część radnych zwietrzyła wielki blef obiecanek wyborczych i postanowiła odciąć się od wszelkich wpływów politykierów i partii politycznych.

W dniu 15 marca 2010 roku z inicjatywy radnych gminy Nowogard: Krzysztofa Kosińskiego, Rafała Szpilkowskiego i Tomasza Szafrana, powołano do życia Stowarzyszenie "Wspólny Nowogard". Ma ono za zadanie skupić wszystkie siły, którym leży na sercu dobro i rozwój własnej gminy. Każdy chętny, bez względu na opcję polityczną ma tutaj prawo uczestnictwa i przynależności.

Jak oświadczył inicjator stowarzyszenia radny Tomasz Szafran: - Powołanie stowarzyszenia jest reakcją na obecną sytuację w gminie. Sygnałem, że nie jest tak, jak być powinno. Należy to zmienić. Chcemy wspierać rozwój naszej gminy. Wspólnie tworzyć przyszłość Nowogardu.
Natomiast radny Rafał Szpilkowski uzupełnił: "Politykę zostawiamy politykom. W samorządzie gminnym najważniejszy jest zdrowy rozsądek, a nie kolor legitymacji partyjnej. Jedyną wytyczną naszego działania jest szeroko rozumiane dobry wspólnoty gminnej, zaczynającej się od zwykłego obywatela."

Wielu szybko przestawia "żagle", ponieważ "wiatr" wieje w porywach i jest zmienny, więc opcja neutralna jest jak najbardziej właściwa. Okazuje się, że transformacja ustrojowa dopiero nabiera odpowiedniego rozmachu i Polska stanie przed nie lada dylematem, w którą stronę?

Partie polityczne w takiej sytuacji wyjdą blado. Może dyskusja w "Wiadomościach24.pl" da nam jakieś konkretne rozwiązanie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

No właśnie Isabello, "a ile czyta się na ten temat?" Byłem na rozmowie z wysokim dygnitarzem w sprawie wylewania osadów z oczyszczalni do rzeki Regi co w konsekwencji powoduje zamykanie latem plaży w Mrzeżynie. Jego odpowiedź: "trochę popiszą w gazetach i ucichnie."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że ten problem nie dotyczy tylko Nowogardu, Inka podaje następny przykład. A ile czya się na ten temat ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ryszard, jak zwykle masz rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*! Apolityczność rozsądnych działań może przynieść tylko korzyści dla społeczeństwa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kliknąwszy gwiazdkę wyraziłem swoją opinie o tekście i szacunek dla pracy autora

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniałem dopisać , że dodatkowo 37 tysięcy ton zboża własności skarbu państwa, czyli nas wszystkich Polaków!!! To jest aż chore!!! I jeszcze się tłumaczy że myszy zjadły?! To trzeba mieć tupet! A rolnikom jak zwróci, kiedy wszystko jest rozpisane po kątach?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz, w twoim artykule wkleiłem oświadczenie i rozpad PO w Nowogardzie (<a href="link i wiesz ile tam setek tysięcy umorzono za sam należny podatek od nieruchomości, wiedząc że poseł Bonda rolników nie spłacił za kupione od nich zboże w setkach tysięcy zł a na całość poszli malwersując 37 tysięcy ton !!! Zdajesz sobie sprawę z tego ile to jest?! A sprawa w prokuraturze idzie po równi pochyłej prosto do przedawnienia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Piotrek! Wielki czas ukręcić łeb hydrze, żeby nie niszczyła wszystkiego, co jest polskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gwiazdka,pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.03.2010 07:51

Podobne działania kilka lat temu podjęli działacze samorządowi w Stargardzie . Niestety , dziś już nie ma ani stowarzyszenia ani żadnych owoców ich pracy. Oby w Nowogardzie było inaczej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.