Facebook Google+ Twitter

Wspólny projekt energetyczny Rosji i Niemiec

Ministerstwo Energetyki Federacji Rosyjskiej dziś, na konferencji prasowej w Moskwie, przekazało opinii publicznej informację o wspólnym przedsięwzięciu w branży energetycznej Rosji z Republiką Federalną Niemiec.

Siedziba firmy "Siemens" w Monachium / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c0/Muenchen_Siemens-Hochhaus.jpg/450px-Muenchen_Siemens-Hochhaus.jpgMinisterstwo Energetyki Federacji Rosyjskiej i Niemiecka Agencja ds. Energetyki, w środę (4 lutego), w Berlinie przedstawią projekt utworzenia rosyjsko-niemieckiej agencji do spraw energetyki. Informację tę przekazali dziś na konferencji prasowej w Moskwie prezydent Siemens AG Peter Leszer i minister energetyki Federacji Rosyjskiej Siergiej Szmatko.

Siergiej Szmatko poinformował także, że praktycznie przygotowane są już wszystkie odpowiednie dokumenty i ostateczne porozumienie o współpracy energetycznej między Federacją Rosyjską a Republiką Federalną Niemiec może zostać podpisane w najbliższych miesiącach.

Siemens AG to międzynarodowy koncern z branży energetycznej, elektrotechnicznej i telekomunikacyjnej z siedzibą w Erlangen w Niemczech. Główna siedziba koncernu znajduje się w Monachium, istnieje także oddział w Berlinie. Siemens AG jest notowany na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz od 12 marca 2001 r. na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Żródło: "Interfaks"

Bogusław Sielecki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Przepraszam, że wchodzę jeszcze raz. Chcę szanownym interlokutorom zadać dwa pytania:
- Czy nie podejmowano prób "ugłaskania" Hitlera?
- Gdzie się zaczyna Unia Europejska?
I trochę na ten temat. Omijanie "twardego" problemu, lub jego niezauważanie, a nawet jego zmiękczanie - nie przyniesie pozytywnych efektów dla Polski.
Jeśli Rosja i Niemcy działają w dobrej wierze to Rosja powinna rurociąg doprowadzić do granic Unii Europejskiej a wówczas przemądra A. Merkel powinna zaproponować pozostałym członkom, wspólną budowę gazociągu drogą lądową - znacznie tańszą. Przecież Rosja chce gaz dostarczać do UE a nie do Niemiec. Więc po co pakować złom do Bałtyku?
W polityce międzynarodowej nie ma przyjaciół. Są tylko interesy. Daje się to zauważyć, namacalnie w Polsce, gdzie w 63 lata po wojnie nie zbudowano ścieżek niezawodności w dostawach środków energetycznych. Do tego wiele istniejących pozamykano.
Jeśli chodzi o przyjacielskie gesty wobec sąsiadów to Targowiczanie po przyjacielsku zwrócili się do Carycy Katarzyny i co z tego wynikło?
Więcej już nikogo nie będę przekonywał. Gazociąg po dnie Bałtyku będzie przysłowiowym Koniem Trojańskim, nie tylko dla Polski, ale dla całej UE.
Pozdrawiam Serdecznie ludzi działających w dobrej wierze. (tej bez cudzysłowu)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.02.2009 18:02

+))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Najważniejsze w tej sytuacji wydaje się prowadzenie rozważnej, nastawionej na współpracę polityki tak z Rosją jak i z Niemcami w ramach Unii Europejskiej. Rozdrapywanie starych ran i wzbudzanie strachów przeszłości wydaje się działaniem pozbawionym sensu. Patrzmy w przyszłość!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja prowadziłbym rozważną politykę, bo jak ktoś tkwi między młotem a kowadłem to powinien się przyjaźnić z jednym i drugim - inaczej marny jego los i wiemy jak dotychczas było. Przede wszystkim jednak trzeba zadbać o własne źródła energii, a jest ich w Polsce dość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie chcę mówić źle o sąsiadach. Historję, jednak ludzie zapisują. Chociaż bohaterowie wydarzeń już odeszli to następne pokolenia mogą ją odtworzyć. Mnie zaraz po usłyszeniu o wspólnym przedsięwzięciu Rosji i Niemiec przyszedł na myśl układ pomiędzy tymi państwami podpisany przez Panów, których nazwisk nie muszę wymieniać. Wszelkie podawanie sobie rąk przez te Narody źle mi się będzie kojarzyć. Każdy bowiem Naród posiada swoje cechy, których się nie nabywa z dnia na dzień i z dnia na dzień ich się nie wyzbywa. A zamiar wybudowania gazociągu Północnego po dnie morza Bałtyckiego wg mnie będzie skutecznym narzędziem do realizacji dalekowzrocznych planów. Co się z tego wylęże - co za pisklę - zobaczymy? Uważam, jednak, żę w każdym przypadku - lepiej zapobiegać, niż leczyć. Nie do mnie należą decyzje - wspomieć warto. I to zrobiłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ups!, przepraszam, wydawało mi się, że rozmawiam z Panią:))
Nie zajrzałam wcześniej do profilu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak Pani zachowałaby się w takiej sytuacji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Stefanio, czy Pani, jako Wielka uwzględniłaby mniejszych sąsiadów kopiących Panią po kostkach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

+) Wielki biznes pozbawiony jest sentymentów. Wątpię, żeby zostało miejsce na uwzględnienie potrzeb mniejszych sąsiadów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Krótka i bardzo ważna informacja, zwłaszcza w kontekście zapowiadanych rozmów Tusk - Putin w Warszawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.