Facebook Google+ Twitter

Wspólny przemarsz kibiców Polski i Rosji!

Dość tego! Koniec z polityką na Euro 2012! Co robi Putin, jakie święto narodowe jest akurat 12.06 w Rosji i gdzie jest Julia Tymoszenko - co to kogo obchodzi w kontekście Euro? Idziemy razem Rosjanami kibicować na Stadion Narodowy!

Euro 2012 to święto piłki nożnej. Mecze, na które czeka się cztery lata. Impreza, z którą konkurować mogą jedynie Olimpiada i Mistrzostwa Świata. Do tego pierwszy raz w Polsce. Czy naprawdę musimy ją psuć polityczną awanturą?

Politycy próbują wepchnąć nas w schematy, żywcem wzięte z czasów ZSRR i zimnej wojny, gdy w 1980 r. USA zbojkotowało olimpiadę w Moskwie za interwencję Sowietów w Afganistanie (w tym samym, w którym teraz sami siedzą), za co ZSRR zrewanżował się bojkotem olimpiady w Los Angeles w 1984. Gdy Karl Lewis bił w fantastycznym stylu rekordy świata, my nie mieliśmy nawet możliwości śledzenia tego w telewizji. W ten sam schemat próbują nas dziś wepchnąć politycy, zwłaszcza z prawej strony sceny.

Kibice z Rosji zamierzają przejść wspólnie przez miasto na Stadion Narodowy gdzie 12.06. odbędzie się mecz ich zespołu z drużyną gospodarzy. Traf chce, że w ten dzień Rosjanie formalnie obchodzą święto upamiętniające upadek Związku Radzieckiego i pierwsze wolne wybory. PiS bije na alarm: demonstracja i manifestacja narodowa Rosjan w centrum Warszawy - to jak plucie nam w twarz. Gdyby nie losowanie grup przeprowadzone przez UEFA i wcześniejsze ustalenie dat spotkań, pewnie pojawiłyby się zarzuty, ze za wszystkim stoi Donald Tusk w porozumieniu z Putinem. Pewnie i tak takie spiskowe teorie się pojawią.

Tak więc próbuje nam się wmówić, że 12.06. tłum Rosjan spod znaku Żyrinowskiego wylegnie na ulice polskiej stolicy, by świętować rosyjskie święto narodowe i wznosić antypolskie hasła. To policzek dla prawdziwych Polaków! Może ja prawdziwym Polakiem nie jestem (moja babcia była Niemką, choć nie była w Wehrmachcie - uprzedzam na wszelki wypadek pytania polityków PiS i posła Tomaszewskiego), ale 12.06. ma się odbyć w Warszawie mecz piłki nożnej. Nic więcej! I z zapowiedzi kibiców rosyjskich też nie wynika, aby planowali coś więcej ponad to.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

ivan
 • ivan
 • 09.06.2012 14:53

Ciekaw jestem, czy gronkiewicz-walc również od rosjan, tak samo stanowczo jak od kaczyńskiego, będzie wymagać projektu organizacji ruchu w związku z zajęciem pasa drogowego?!!! Odnoszę wrażenie że w Polsce rządzą rosyjscy namiestnicy, a my ponownie stajemy się republika sowiecką...

Komentarz został ukrytyrozwiń
hugo
 • hugo
 • 03.06.2012 23:02

a ja mam 2 bilety na mecz POL-ROS
info @ hugo22@plusnet.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komentowałam utwór cytowany przez Adama Deglera, a nie post Adama Kraszewskiego:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, sam nie wierzysz mainstreamowym mediom, a o współczesnych Rosjanach wiesz tyle, ile Ci powiedzą/pokażą/napiszą propagandziści Putina i Jedynej Rosji? To naprawdę nie jest JEDYNA Rosja, popatrz choćby tu:
http://www.facebook.com/events/351086588262714/

Komentarz został ukrytyrozwiń

PIĘKNA INICJATYWA! Popieram!

W końcu ktoś napisał tu coś!

Brawo, panie, brawo!

Maszerując, śpiewać można np.:

"Złote słońce nam zagląda w twarz,

lśni naszym dniom.

Naszą dumą kraj ojczysty nasz,

nasz drogi dom,

naszą dumą kraj ojczysty nasz!

Ileż dróg przed sobą w życiu masz!

O, nasz kraju Rad,

kocha ciebie świat,

tyś narodów wszystkich brat!

Pokój — nasz cel!

Bronić go przysięgamy!

Pokój — nasz cel!

Niech dojrzewają łany!

Pokój — nasz cel!

Sztandar wolności nad nami.

Rośnie młody las,

młodość kipi w nas...

Naprzód marsz! W słoneczny blask!

W mężnych sercach naszych płonie żar

zwycięskich walk.

Nieugięty jest młodzieży hart.

Nasz hart to stal!

Nieugięty jest młodzieży hart.

Pokój świata trudów naszych wart.

O, nasz kraju Rad,

kocha ciebie świat,

tyś narodów wszystkich brat!

Pokój — nasz cel!...

Ukochany, nasz najdroższy Wódz

prowadzi nas —

i wciąż naprzód Stalin będzie wiódł

lud wsi i miast.

I wciąż naprzód Stalin będzie wiódł.

Komunizmu gmach zbuduje lud.

O, nasz kraju Rad,

kocha ciebie świat,

tyś narodów wszystkich brat!

Pokój — nasz cel!..."


http://www.bibliotekapiosenki.pl/Marsz_mlodziezy_radzieckiej


Wystarczy tylko zmienić nazwisko na końcu i będzie jak ulał.
Niech żyje przyjaźń polsko-rosyjska! Bo w odwrotną stronę jakoś nie chce działać...

Komentarz został ukrytyrozwiń
lolek
 • lolek
 • 29.05.2012 22:12

Pożywiom-uwidim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak sobie czytam komentarze i stwierdzam, że taki marsz wspólny kibiców polskich i rosyjskich JEST potrzebny. Tych, którzy mówią nie można podzielić na trzy grupy. Pierwsza to tacy, co to za wszelką cenę pragną być zauważalni. Tacy to palną największe bałwaństwo byle tylko zostać zauważony. Druga to powielacze cudzych myśli. Tymi się nie będę zajmować bo nie warto. Trzecia to jest ta, która chce koniecznie podtrzymywac antagonizmy. I ta trzecia się boi. Bo jeśli Staszek i Wania zauważą,że obaj lubią dziewczyny, zimne piwko i pilkę nożną, to trudniej im będzie wmówić,że powinni się wzajemnie nie lubić z różnych powodów.
Tak własnie mi się przypomniało wystąpienie Premiera Norwegii po masakrze na Utoya. Powiedział on,że ekstremiści nie zmienią ludzi, ich otwartości, ich zasad ich chęci naparwy świata. Warto byśmy my sami powiedzieli ekstremistyom z obu stron proste i krótkie "won"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 29.05.2012 20:59

Przyjedzie Putinowska hołota ,przemaszeruje ulicami Warszawy ze sztandarami ZSRR, a przy okazji pokażą nam gdzie mają naszą ,niepodległość. A jak kibice, czy zwykli ludzie ze zdenerwowania ,zaprotestują no to skują nam gęby i sfilmują polaczków by póżniej pokazać to w mediach światowych, jak polaczki się zachowują
i jakimi są rusofobami z odpowiednim komentarzem, oczywiście. Zrobią to co zrobili w Gruzji - sprowokują skują mordy i sfilmują ..... a zachód oczywiście w to uwierzy,jakże by inaczej ,nikt nie sprzeciwi się Rosji,w imię dobrych stosunków gospodarczych i handlowych!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kibic
 • Kibic
 • 29.05.2012 18:05

Może parę słów wyjaśnień. Po pierwsze ludzie zrozumcie, że kibice klubowi (ultrasi) jak i hoolsi w większości mają kolokwialnie mówiąc wyjebane na to euro. Brak biletów dla nich, zero jakieś współpracy ze strony organizatora. Jednym słowem nie interesują ich zachodni kibice, którzy w większości są zwykłymi piknikami. Zresztą mecze reprezentacji wyglądają zupełnie inaczej niż klubowe. Na meczach reprezentacji już nie stworzy się klimatu z Chorzowa. Pełne zdzieranie gardeł, radość, oprawa. To już minęło. Świetnym przykładem są mecze z Portugalią i Niemcami. Istny rodzinny festyn.

Tak naprawdę największą panikę sieją media. Wielka zadyma, zdemolowane miasta, Anglicy w trumnach. Kurwa mać, zrozumcie jedno. Typowi hoolsi jeśli będą mieli ochotę na sparing to zrobią to bardzo konkretnie i honorowo. Umówią się w ustronnym miejscu w takiej samej liczbie, z dala od ludzi, aby postronne osoby nie ucierpiały i się będą napierdalać. I co najważniejsze to będą "sparingi" klubowe a nie reprezentacyjne. Dlatego przestańcie pienić, jątrzyć.

I dajcie już święty spokój!

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 29.05.2012 18:00

@ Paweł Janus - nie chce ci ubliżać człowieku ,kim ty jesteś Polakiem ??Jesteś jeszcze młody ,ale obracasz się chyba w fatalnym towarzystwie , skoro masz takie przemyślenia! Trzeba być wyjątkowym sk.... .by jeszcze się z takimi antypolskimi, poglądami afiszować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.