Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22125 miejsce

Współpraca Klastrów OKIP i Logistyczno-Transportowego Płn.-Płd.

Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Klaster Logistyczno-Transportowym Północ-Południe z Gdańska zawarły porozumienie o współpracy.

Klaster Logistyczno-Transportowym Północ-Południe w Gdańsku / Fot. Klaster LT Płn.-Płd.20 września 2013 roku pomiędzy Ogólnopolskim Klastrem Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Klastrem Logistyczno-Transportowym Północ-Południe z siedzibą w Gdańsku, reprezentowanymi przez Prezesa Zarządu Klastra OKIP Bogdana Węgrzynka i Marka Świeczkowskiego Przewodniczącego Rady Klastra LT Płn.-Płd., zostało zawarte porozumienie o współpracy.

Partnerska współpraca obejmować będzie propagowanie, wspieranie i rozwój innowacji i badań w obszarach funkcjonowania Klastra OKIP i Klastra Logistyczno-Transportowego Północ-Południe we współpracy z podmiotami B+R na terenie całego kraju. Umowa mówi także o wspólnych analizach zgłaszanych przez oba klastry potrzeb technicznych i technologicznych wraz z oceną ich innowacyjności i konkurencyjności.

Zawarcie porozumienia ma na celu realizację wspólnych projektów wspomagających rozwój w branżach związanych z działalnością Klastra OKIP i Klastra LT Północ-Południe. Współpraca będzie polegała także na wzajemnych konsultacjach w celu wypracowania wspólnej wizji działania i strategii rozwoju reprezentowanych branż, wykorzystaniu potencjału, wiedzy fachowej, umiejętności i doświadczenia jakie posiadają.

Efektywna współpraca sektora naukowo-badawczego z sektorem przedsiębiorstw działających w Klastrze Logistyczno-Transportowego Północ-Południe i współpraca z Klastrem OKIP wpłynie na realizację celów Klastra LT Płn.-Płd., a więc stworzenie lepszych warunków rozwoju proeksportowo ukierunkowanych firm i klastrów gospodarczych, wzrost poziomu inwestycji w branżach o największym potencjale rozwoju i opartych o specyficzne potencjały województwa pomorskiego, a także zapewnienie sprawnych powiązań transportowych z centrami gospodarczymi Polski i Europy.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.