Facebook Google+ Twitter

Współpracownicy Obamy nie mogą informować o jego przyszłej polityce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-10 10:27

Sztab Baracka Obamy wezwał ekspertów do spraw polityki zagranicznej by powstrzymali się od wypowiedzi na temat przyszłych działań prezydenta elekta. Amerykański dziennik Washington Times wiąże ten apel z zamieszaniem jakie powstało po rozmowie Obamy z prezydentem Lechem Kaczyńskim.


Zespół ekspertów Baracka Obamy do spraw zagranicznych i bezpieczeństwa narodowego liczy około 300 osób. W sobotę wieczorem otrzymali oni e-maile ze sztabu Obamy podpisane przez dwójkę jego bliskich doradców Susan Rice i Anthony'ego Lake'a. Prosili oni ekspertów by nie prowadzili w imieniu prezydenta elekta jakichkolwiek rozmów z dziennikarzami, zagranicznymi oficjelami oraz przedstawicielami ambasad.

Dziennik Washington Times zwrócił uwagę, że apel wystosowano dzień po rozmowie Baracka Obamy z prezydentem Lechem Kaczyńskim, po której doszło do rozbieżności dotyczących tego co powiedział amerykański prezydent elekt w sprawie tarczy antyrakietowej.

O sprzeczności w wypowiedziach kancelarii prezydenta RP i sztabu Obamy poinformowało również kilka innych amerykańskich gazet ale sprawa nie była w USA szeroko komentowana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.