Facebook Google+ Twitter

Współtwórca"Ruchu"Kwaśniewskiego oskarżony przez prokuraturę

Nakłanianie mafiozów do składania fałszywych zeznań i wynoszenie z więzienia grypsów bandytów - zarzuca prokuratura Janowi Widackiemu, jednemu z założycieli "Ruchu na Rzecz Demokracji" Aleksandra Kwaśniewskiego.

Bardziej znanym w Polsce od Widackiego adwokatem jest chyba tylko prof. Piotr Kruszyński, obrońca Edwarda Mazura i posła Samoobrony, (pułkownika Ludowego Wojska Polskiego, uznanego za kłamcę lustracyjnego) Jerzego Zawiszy. Jan Widacki bronił m.in. esbeków oskarżonych o tuszowanie morderstwa Stanisława Pyjasa czy też pruszkowskich gangsterów. Przed sejmową komisją ds. Orlenu reprezentował Jana Kulczyka. W roku 1989 został wiceministrem Spraw Wewnętrznych. Kilka tygodni temu wystąpił w nowej roli - jako współzałożyciel "Ruchu na Rzecz Demokracji" Aleksandra Kwaśniewskiego.

Teraz Widackiemu grozi nawet pięć lat więzienia. Kilka dni temu prokuratura skierowała do sądu przeciwko niemu akt oskarżenia. Współzałożyciel "Ruchu na Rzecz Demokracji" oskarżony jest o wynoszenie z więzienia grypsów aresztowanych gangsterów oraz namawianie mafiozów do składania fałszywych zeznań. Widacki był np. obrońcą gangstera o pseudonimie "Malizna" i miał zdaniem prokuratora zabiegać u innego gangstera o złożenie korzystnych dla swego klienta zeznań. Mecenas Widacki miał się przy tym powoływać na swoje kontakty z okresu, gdy był wiceszefem MSW. Z kolei gangsterowi o ksywie "Bandzior" Widacki miał pomóc przeszmuglować z więzienia gryps do innego bandyty z prośbą o zapewnienie alibi.

Prokuratura oskarża współtwórcę "Ruchu" Kwaśniewskiego także o to, że proponował Markowi Dochnalowi (pochodzącemu z Tarnowa) zwolnienie z aresztu w zamian za zeznania, które nie obciążałyby Jana Kulczyka. Mecenas Widacki twierdzi, że jest niewinny, a akt oskarżenia - według niego - ma charakter polityczny. Prokuratura odpowiada, że to sąd zadecyduje, czy Widacki popełnił zarzucane mu przestępstwa.

Ruch na Rzecz Demokracji, czyli szczyt bezczelności


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.09.2007 20:42

Odsyłam wszystkich zainteresowanych do artykułu o prokuraturze IV RP na stronach RRD

Komentarz został ukrytyrozwiń

istotna informacja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dochnal to temat wstydliwy w Tarnowie
kilka dni temu spadł w Tarnowie mały samolot
dużo ludzi protestowało przeciw uruchomieniu lądowiska
wróble kilka lat temu ćwierkały, że zaczęło ono funkcjonować właśnie ze względu na rodzinę Dochnala????
....ale to tak marginesie
swoją drogą ciekaw jestem, czy Dochnal wyjdzie żywy z całej tej afery

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku - wszystkie drogi prowadzą do Tarnowa...
Nawet Dochnal stamtąd pochodzi. Z (przepraszam) mniejszych miast, dzięki Panu, Tarnów jest coraz lepiej mi znany.
Własciwie to każde wydarzenie sprowadza sie do Tarnowa. Nigdy bym nie pomyślał, że to takie wpływowe miasto. Gdynia czuje się zagrożona...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.