Facebook Google+ Twitter

Wspomnień czar Malarstwo Indyjskie w Völkerkundemuseum w Hamburgu

Hamburg lat 80-tych był oranżowy od Swami i Ma! Jest jednocześnie miastem kupców, mecenasów sztuki... To Multi-kulti Miasta hanseatyckiego Hamburga prezentuje się znów w Völkerkunde Museum z wystawą malarstwa indyjskiego XVI wieku w Indiach

1 z 21 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Völkerkunde Museum przy Rothenbaumchaussee 64, 20148 Hamburg; przed Museum -buddyjskie chorągwie / ołtarze.Fot. A. Szelbracikowski
Völkerkunde Museum przy Rothenbaumchaussee 64, 20148 Hamburg; przed Museum -buddyjskie chorągwie / ołtarze.

Fot. A. Szelbracikowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W niedzielę dn. 21 kwietnia 2013 o godz.11:00 odbędzie się otwarcie wystawy "Der Goetterhimmel Indiens, figurki bogów indyjskich: Krishna, Ganesha, Shiva ze zbiorów F.K.Heller. Przedmowę będzie miał jego Syn dr. F.Heller oraz Prof. Dr. Wulf Koepke.

Następnie jak co roku - odbędzie się już 19.Maja od godz.12:00 także w Voelkerkunde Museum w Hamburgu, 3. Polski Festival, organizowany przez Konsulat RP w Hamburgu oraz Anetę Barcik. Festival rozpocznie się wspólnym Polonezem.

III. Dziękuję Isabello pięknie za komentarz. Jak pewnie zauważyłaś, również na Facebooku są tam zdjęcia z wystawy, oraz na "lubię" artykuł uzupełniający z "Hamburger Abendblatt", skąd zaczerpnąłem kilka wiadomości historycznych na temat wystawy.

Nie wątpię, że i Frankfurt am Main oprócz niemieckiej i amerykańskich wpływów kultury /architektury, ma "multi -kulti" korzenie :))
Jednak w tej galerii pragnąłem przede wszystkim podkreślić wpływ indyjskiego profesora i autora wielu książek i medytacji OSHO na młode kreatywne pokolenie lat 80 -tych w Hamburgu.

Wyjazd na stałe z Polski, powodował iż musiałem szukać innych korzeni, innych wzorców życia, aniżeli te, którymi "bierzmowała mnie" Ambasada Polska lat 80 -tych w Kolonii! Te wzorce znalazłem w medytacjach indyjskich, i to one oraz nauka Osho spowodowały iż jestem żywo zainteresowany tą wystawą w Voelkerkunde Museum w Hamburgu. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa galeria kultury hinduskiej z Hamburga. Frankfurt podobnie jak Hamburg jest wielokulturowym miastem. Każdy kraj ma swoje ośrodki kuLtury gdzie można spotkać ciekawych ludzi lub obejrzeć interesująca wystawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.