Facebook Google+ Twitter

Wspomnień czar Malarstwo Indyjskie w Völkerkundemuseum w Hamburgu

Hamburg lat 80-tych był oranżowy od Swami i Ma! Jest jednocześnie miastem kupców, mecenasów sztuki... To Multi-kulti Miasta hanseatyckiego Hamburga prezentuje się znów w Völkerkunde Museum z wystawą malarstwa indyjskiego XVI wieku w Indiach

1 z 21 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Völkerkunde Museum przy Rothenbaumchaussee 64, 20148 Hamburg; przed Museum -buddyjskie chorągwie / ołtarze.Fot. A. Szelbracikowski
Völkerkunde Museum przy Rothenbaumchaussee 64, 20148 Hamburg; przed Museum -buddyjskie chorągwie / ołtarze.

Fot. A. Szelbracikowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W niedzielę dn. 21 kwietnia 2013 o godz.11:00 odbędzie się otwarcie wystawy "Der Goetterhimmel Indiens, figurki bogów indyjskich: Krishna, Ganesha, Shiva ze zbiorów F.K.Heller. Przedmowę będzie miał jego Syn dr. F.Heller oraz Prof. Dr. Wulf Koepke.

Następnie jak co roku - odbędzie się już 19.Maja od godz.12:00 także w Voelkerkunde Museum w Hamburgu, 3. Polski Festival, organizowany przez Konsulat RP w Hamburgu oraz Anetę Barcik. Festival rozpocznie się wspólnym Polonezem.

III. Dziękuję Isabello pięknie za komentarz. Jak pewnie zauważyłaś, również na Facebooku są tam zdjęcia z wystawy, oraz na "lubię" artykuł uzupełniający z "Hamburger Abendblatt", skąd zaczerpnąłem kilka wiadomości historycznych na temat wystawy.

Nie wątpię, że i Frankfurt am Main oprócz niemieckiej i amerykańskich wpływów kultury /architektury, ma "multi -kulti" korzenie :))
Jednak w tej galerii pragnąłem przede wszystkim podkreślić wpływ indyjskiego profesora i autora wielu książek i medytacji OSHO na młode kreatywne pokolenie lat 80 -tych w Hamburgu.

Wyjazd na stałe z Polski, powodował iż musiałem szukać innych korzeni, innych wzorców życia, aniżeli te, którymi "bierzmowała mnie" Ambasada Polska lat 80 -tych w Kolonii! Te wzorce znalazłem w medytacjach indyjskich, i to one oraz nauka Osho spowodowały iż jestem żywo zainteresowany tą wystawą w Voelkerkunde Museum w Hamburgu. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa galeria kultury hinduskiej z Hamburga. Frankfurt podobnie jak Hamburg jest wielokulturowym miastem. Każdy kraj ma swoje ośrodki kuLtury gdzie można spotkać ciekawych ludzi lub obejrzeć interesująca wystawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.