Facebook Google+ Twitter

Wspomnienia z konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia

Archidiecezja Krakowska apeluje do osób, które brały udział w konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia w 2002 r. w krakowskich Łagiewnikach. W bieżącym roku przypada bowiem 10 lat od czasu tego wydarzenia.

"Podzielmy się wspomnieniami- zbieramy pamiątki i wspomnienia z konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia" - apeluje kuria krakowska.

Poświęcając bazylikę Jan Paweł II wyraził pragnienie, aby orędzie Bożego miłosierdzia docierało z Łagiewnik na cały świat... Fot. Tadeusz Warczak / Fot. Fot: Tadeusz Warczak/ z albumu autorkiKraków- Łagiewniki. Jan Paweł II 2002 r. podczas konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu Fot. Tadeusz Warczak / Fot. Fot. Tadeusz Warczak/ z albumu autorkiW roku 2012 przypada jubileusz 10-lecia konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II.

Z tej okazji zwracamy się z apelem o przesyłanie pamiątek i wspomnień związanych z tym historycznym wydarzeniem.

W ramach uroczystości jubileuszowych zaplanowano m.in. wystawę, składającą się z pamiątek oraz wspomnień osób, które dziesięć lat temu uczestniczyły w Mszy świętej, podczas której Błogosławiony Jan Paweł II dokonał konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia i złożył Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach / Fot. Zygmunt Put, domena publiczna / WikipediaZwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy dziesięć lat temu brali udział w tych uroczystościach, aby zechcieli podzielić się swoimi wspomnieniami, przeżyciami duchowymi w formie zapisków, zdjęciami, transparentami lub innymi przedmiotami. W ramach jubileuszu planujemy przygotować wystawę takich pamiątek, a także uruchomić specjalny serwis, na którym będzie można je zobaczyć.

Wspomnienia i fotografie można przesyłać na adres: jubileusz@milosierdzie.pl. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript.

Poświęcając bazylikę Jan Paweł II wyraził pragnienie, aby orędzie Bożego miłosierdzia docierało z Łagiewnik na cały świat. Sanktuarium to jest dzisiaj światowym centrum kultu Bożego miłosierdzia, do którego przybywają pielgrzymi z Polski i z całego świata. Poprzez ten jubileusz chcemy dziękować Bogu za to co dokonało się w sercach milionów pielgrzymów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.