Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

125 miejsce

Wspomnienie dziewięciu miesięcy. Wywiad z Katarzyną Piwecką

Ciąża i macierzyństwo to radość nie tylko dla przyszłej mamy, ale również dla całej rodziny. Bez względu na to jak przebiegała nasza ciąża, będziemy ją wspominać do końca życia.

Każda przyszła mama nie może się doczekać, kiedy zaokrągli się jej brzuszek, aby wszyscy mogli go podziwiać. Ba… zapewne sama będzie z dumą przeglądać się w lustrze. No właśnie, wspomnienia pozostają do końca życia, a podstawowy element tych wspomnień? Ciążowy brzuszek po 9 miesiącach znika, a mamy na pewno chciałyby nie tylko opowiadać, ale również pokazać swoim dzieciom jakąś pamiątkę z tego okresu. Aby upamiętnić te chwile warto zgłosić się do fotografa, żeby wykonać profesjonalną sesję zdjęciową.

Po rozmowie z Katarzyną Piwecką, specjalistką w dziedzinie fotografii rodzinnej, żałuję, że sama nie zdecydowałam się na taką sesję.

Jak zaczęła się twoja historia z fotografią? Fot. Katarzyna Piwecka Fotografia ciążowa i dziecięca Poznań / Fot. Katarzyna Piwecka

Od zawsze to była moja wielka pasja. Najpierw była to fotografia podróżnicza, bo zawsze dużo podróżowałam, potem kiedy urodziłam dzieci, fotografia dziecięca i portretowa. W pewnym momencie życia, po urodzeniu dwójki dzieci, szukałam dla siebie zajęcia, które pozwoli mi wychowywać dzieci i jednocześnie pracować w elastycznych godzinach. Wtedy sobie pomyślałam, dlaczego nie fotografia? Dlaczego nie moje hobby? Miałam wiele wątpliwości, porzucając dobrą pracę w korporacji na rzecz rozkręcania własnej działalności w branży fotograficznej, w której jest ogromna konkurencja. Na szczęście okazało się, że podjęłam słuszną decyzję, a dzisiaj tylko żałuję, że nie zrobiłam tego parę lat wcześniej.

A więc taką tematykę opierasz jakby na własnych doświadczeniach?


Tak jak wspomniałam wcześniej, po urodzeniu dzieci, zaczęła się moja przygoda z fotografią dziecięcą i portretową. Robiłam zdjęcia moim dzieciom, dzieciom znajomych. W pewnym momencie stałam się specjalistką od zdjęć dzieci. Zgłaszały się do mnie młode mamy ze swoimi dziećmi. Ale one też były w takim momencie swojego życia, że planowały następną ciążę i następne dziecko i bardzo żałowały, że nie zrobiły sobie wcześniej zdjęć w ciąży. Często Fot. Katarzyna Piwecka Fotografia ciążowa i dziecięca Poznań / Fot. Katarzyna Piweckami opowiadały, że chciały uwiecznić stan ciąży, ale obawiały się pójść do obcego fotografa. I tutaj już było blisko do fotografii ciążowej. Generalnie tematyka ciąży, niemowląt i dzieci oraz fotografia rodzinna to wszystko czym się zajmuję. Moimi klientkami są młode rodziny na różnych etapach życia: zaczynają od ciąży (sesje ciążowe), potem kiedy rodzi się dzidziuś wracają do mnie na sesję niemowlęcą, następnie uwieczniamy starsze dzieci oraz całą rodzinkę w komplecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za doping, którego chyba bardzo mi potrzeba :) Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zrealizować to marzenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spełnienie i przedsiębiorczość - wspaniała koniunkcja, dodająca blasku i najlepszych motywacji w prozie każdego dnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna Piwecka
  • Katarzyna Piwecka
  • 31.08.2010 11:02

Zapraszam wszystkie przyszłe mamy i świeżo upieczonych rodziców z Poznania i okolic do mojego studia na sesje ciążowe i rodzinne !!! Niezapomniana przygoda i wspaniała pamiątka na całe życie :))) www.katarzynapiwecka.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna Piwecka
  • Katarzyna Piwecka
  • 31.08.2010 11:00

Monika, nie czekaj ani chwili dłużej i działaj !!! :))) ja też miałam długo takie wątpliwości jak ty ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2010 10:33

Pani Moniko, do odważnych świat należy. Jeśli zechciałaby Pani skorzystać z moich rad, jak założyć taką firmę, zapraszam na priv :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2010 10:30

Znakomity wywiad, Beato. Gratulacje dla Ciebie i Katarzyny za świetne połączenie hobby z wykonywanym zawodem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze rok temu przeszła mi przez głowę myśl, by otworzyć własne studio i zająć się fotografią kobiet w ciąży i dzieci. Oczywiście szybko odpędziłam tę myśl, bo "na pewno nie wypali", "nie mam warunków", "nie mam odpowiednich kwalifikacji". Ten wywiad dał mi znowu temat do myslenia. Znowu poczułam, że to jest TO. Zapewne kolejny raz wyrzucę z głowy ten pomysł i za kilka dobrych lat będę pluła sobie w brodę, że pozwoliłam uciec marzeniom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.