Facebook Google+ Twitter

Wspomnienie prof. Eckharda Höfnera 1944-2010

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-05 22:03

23 sierpnia w wieku 66 lat odszedł prof. Eckhard Höfner, emerytowany wykładowca Wydziału Kulturoznawstwa Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Zmarł nagle podczas pobytu w Chorwacji.

Europejski Uniwersytet Viadrina / Fot. Roland SemikProf. Eckhard Höfner urodził się 18 maja 1944 r. Studiował germanistykę, komparatystykę i romanistykę na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium. W 1980 r. uzyskał promocję za pracę doktorską na temat realizmu w literaturze ("Literarischer Realismus"). W 1990 r. uzyskał habilitację ("Transformationen des Tristanstoffes").

Od 1994 r. pracował na Katedrze Nauk Porównawczych o Literaturze Europejskiego Uniwersytetu Viadriny. Kierowana przez niego jednostka stopniowo ewaluowała w kierunku medioznawstwa. Latem 2009 r. odszedł na zasłużoną emeryturę.

Zmarł niespodziewanie podczas sierpniowego pobytu w Chorwacji. Jego osobę przypomina obecnie portret umieszczony na sztaludze przepasanej kirem, na partnerze głównego budynku uczelni przy Große Scharrnstraße. Przed portretem nieustannie płonie czerwony znicz...

Autor: Roland Semik.
Tekst pierwotnie opublikowany na gazetawirtualna.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.