Facebook Google+ Twitter

Wspomnienie z głębokiej szuflady

Są przedmioty, które budzą wspomnienia. Te dobre i te złe. Złe wracają jak bumerang. Zupełnie przypadkowo trafiłam na dno szuflady, gdzie znajdowała sie szmaciana lalka - Filutka. I wtedy odżyły wspomnienia. Najgorsze ze wspomnień - Celinka.

Byłam za zamkniętymi drzwiami. Z drugiej strony stała Celinka z okrągłą piegowata buzią, perkatym noskiem i przeraźliwie cienkimi kucykami. Z pewnością trzymała w ręku Milutkę - szmaciana lalkę.

Był piękny majowy dzień. Tyle było tego dnia do zrobienia. Czekał trzepak i piaskownica no i też bezdomne koty, które karmiłyśmy bez opamiętania. A ja byłam zamknięta w domu, bo moja mama stała w kolejce do rzeźnika, po drugiej stronie ulicy.

Wrzeszczałam, waliłam w drzwi, ale po drugiej stronie była cisza i ....pustka. Pustka, którą przerwał pisk opon, wycie karetki pogotowia, krzyk i znowu przerażająca cisza.Wróciła milcząca mama. Tylko Celinka nie wracała.
Wróciła, ale w drewnianej skrzynce wyścielonej białym atłasem. Nie miała kucyków, tylko białą czapeczkę na głowie.

Do skrzynki włożyli brązowy tekturowy tornister, "Elementarz", którego jeszcze nie obejrzała i... Milutkę.
Nie ma Celinki , ale jest pustka, którą przez te lata nikt nie zapełnił. Czasami staję nad zielonym kopczykiem i gadam, gadam. Chcę żeby wiedziała, że o Niej myślę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Panie Olku! Dziękuję za te słowa. To prawda, że było to bardzo osobiste wspomnienie . Trudno mi dzisiaj zrozumieć dlaczego to zrobiłam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo. Opisana przez Panią "zdarzenie", jest tak głęboko personalne, że identyczne jego odczuwanie w kategoriach werbalnych nie jest możliwe. Uruchomienie wyobraźni nie jest trudne ale późniejsze przekładanie słów na język zwany popularnym będzie tylko płaskim banałem.
Można to uczynić za pomocą sztuki czyli przyrodzonej Jadwidze wrażliwości na słowo...lapidarny wers, pierwsza i ostatnia linijka wiersza.
Mój odbiór tekstu był równie osobisty jak Pani pisanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwiga cudownie to napisałaś

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ została lalka-bliźniaczka i łza w oku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisz proszę jak odebrałeś to co napisałam. Jestem bardzo ciekawa bo po raz pierwszy odsłoniłam swoje uczucia , dzięki za plusika, pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

+) Nie chcę pisać banałów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.