Facebook Google+ Twitter

Wspomóż dzieciaki, kupując "Kolory Pragi"!

W najbliższe weekendy w pobliżu warszawskich pijalni czekolady Wedla można kupić kalendarz "Kolory Pragi 2009", który jest dziełem wychowanków Niepublicznej Świetlicy Socjoterapeutycznej "Nasz Klub" Stowarzyszenia "Serduszko dla Dzieci".

Logo Stowarzyszenia / Fot. Sylwia SiwekKalendarz "Kolory Pragi 2009" jest owocem pracy dzieciaków z rodzin problemowych z rejonu warszawskiej Pragi Północ. Dla młodych twórców kalendarza Praga nie jest niebezpieczną i owianą złą sławą dzielnicą. Jest przede wszystkim ich domem, podwórkiem i dzieciństwem. Dla nas, po obejrzeniu kalendarza, Praga powinna stać się klimatycznym miejscem, gdzie można poczuć atmosferę przedwojennej Warszawy, miejscem offowych knajp i schadzek niszowych artystów.

W maju i czerwcu 2008 roku, dzieciaki w ramach warsztatów fotograficznych, prowadzonych przez Monikę Szewczyk, fotoedytora z dziennika "Rzeczpospolita" fotografowały swoją dzielnicę. Tematem przewodnim warsztatów były kolory Pragi, które młodzi artyści starali się uchwycić. Możliwość uwiecznienia w kalendarzu ważnych dla nich miejsc wywołała niemały entuzjazm, co widać na zdjęciach, które są pełne ekspresji i zaangażowania.

Kalendarz można zakupić w weekendy w pobliżu wedlowskich pijalni czekolady na terenie Warszawy. Cena jednej sztuki to 30 złotych. Podobnie jak w ubiegłym roku całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie działań prowadzonych przez Stowarzyszenie "Serduszko dla Dzieci" (m.in. na warsztaty filmowe, dziennikarskie i fotograficzne).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.