Facebook Google+ Twitter

WSS: Lowes z pole position! Szkopek złamał nogę!

Brytyjczyk Sam Lowes, który reprezentuje barwy polskiej ekipy Bogdanka PTR, okazał się najlepszy w dzisiejszej sesji kwalifikacyjnej na włoskim torze Monza! Niestety, wielki pech dopadł Pawła Szkopka, który na skutek wypadku złamał nogę!

Brytyjczyk już podczas treningów spisywał się znakomicie, osiągając najlepszy czas okrążenia. Przed kwalifikacjami jechał spokojnie. Nadal był jednak w czołowej piątce. W finale czasówki pokazał jednak popis jazdy oraz możliwości Hondy przygotowywanej przez polską stajnię Bogdanka, będąc szybszym od reprezentanta RPA, Sheridan Morais, o blisko pół sekundy!

Zwycięzca wyścigu w Australii - Turek Kenan Sofuoglu - dopełnił czołową trójkę, tracąc 0,1 sekundy do partnera z zespołu Kawasaki. Dziesiątą lokatę osiągnął inny zawodnik z południowej Afryki, a zarazem kolejny z kierowców polskiej ekipy - Mathew Scholtz.

Czas Pawła Szkopka dał mu 26. miejsce, jednak wiadomo już, iż jutro nie pojawi się na starcie. Obecnie znajduje się w szpitalu, gdzie przeszedł już badania. Okazało się, iż upadek spowodował złamanie nogi! Na szczęście nie ma żadnych komplikacji.

A oto, co powiedział sam poszkodowany: "Imola zawsze była dla mnie wyjątkowym torem, a rok temu wywalczyłem tutaj swój najlepszy wynik sezonu, dlatego w ten weekend liczyłem na wiele. Niestety, przewróciłem się w porannej sesji, łamiąc piszczel i strzałkę. Na szczęście lekarze powiedzieli mi, że to czyste złamanie i po operacji będę w stanie szybko wrócić na motocykl, dlatego mam nadzieję, że wystartuję w kolejnej rundzie w Assen".

Jutrzejszy wyścig rozpocznie się o godzinie 12 w Eurosporcie. Zapraszamy!

Wyniki kwalifikacji na torze Monza:http://motosp.pl/2012/03/wss/sam-lowes-ruszy-z-pierwszego-pola/[a](Bogdanka PTR Honda) 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.