Facebook Google+ Twitter

WSS: Sofuoglu wraca w wielkim stylu do Supersportów! Pech Szkopka

Turek Kenan Sofuoglu - dwukrotny mistrz świata Supersportów, który poprzedni sezon spędził w Moto2, dziś w wielki stylu powrócił do mistrzostw i zwyciężył po zaciętej walce z Francuzem Fabienem Foret! Podium dopełnił gospodarz Broc Parkes.

Wyścig rozpoczął się od fantastycznego statu zawodnika Bogdanki - Brytyjczyk Sama Lowesa - który wyszedł na czoło stawki! Szósty zawodnik poprzedniego sezonu przez pewien czas prowadził, a za nim znajdowali się dwaj Francuzi - Jules Cluzel i Fabien Foret, którzy walczyli między sobą o pozycję. Lowes nie był w stanie się od nich oderwać i w końcu stracił wyścigowe tempo.

W podobnym momencie przypomniał o sobie Sofuoglu! Mistrz Świata z sezonu 2007 i 2010 przepuścił atak na Brytyjczyka, by potem wyprzedzić też obu reprezentantów "Trójkolorowych"! Czempion serii z 2001 roku Foret w końcu uporał się z Cluzelem i ruszył w pogoń za Turkiem. Walka między nimi trwała do ostatnich metrów, jednak ostatecznie Fabien nie zdołał pokonać Kenana. Różnica między zawodnikami wyniosła zaledwie 0,078 sekundy.

Po wyprzedzeniu Lowesa, świetne tempo zaczął prezentował również trzeci zawodnik poprzedniego sezonu - Broc Parkes. Kierowca Ten Kate Honda na ostatnich okrążeniach uporał się także z Cluzelem i ostatecznie to on dopełnił podium! Piąta lokata Sama bez wątpienia jest dobrym rozpoczęciem sezonu i napawa optymizmem przed resztą sezonu!

Niestety, wyścig nie potoczył się najlepiej dla pozostałych zawodników - Amerykanin Mathew Scholtz wprawdzie uzyskał dwa punkty, ale reprezentantowi RPA Balazs Nemeth sklasyfikowany został poza punktowaną piętnastką.

Pechowy weekend zaliczył nasz rodak, Paweł Szkopek. Po najlepszych w karierze kwalifikacjach, w których uplasował na dziewiątym miejscu, miał szansę na uzyskanie życiowego wyniku także w wyścigu. Niestety, problemy techniczne podczas sesji rozgrzewkowej kompletnie wykluczyły Polaka z rywalizacji! Miejmy nadzieje, że Paweł będzie miał więcej szczęścia na włoskim torze Imola, na którym zostanie rozegrana druga runda sezonu! Ta jednak odbędzie się dopiero w pierwszy weekend kwietnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.