Facebook Google+ Twitter

Wstąp do baśniowego świata "Kochaj i tańcz"

Pasja, muzyka, rytm, namiętność, taniec, miłość i eksplozja energii, czyli wielki start polskiego przeboju filmowego!

Premiera filmu "Kochaj i Tańcz". Aktorka Matylda Damięcka (P), obok dziewczyna brata Mateusza Damięckiego - Patrycja. / Fot. PAP/Stach LeszczyńskiSzóstego marca do kin wszedł pierwszy polski film taneczny "Kochaj i tańcz". Reżyserem jest - jak na razie mało znany w Polsce - Bruce Parramore. Jest to opowieść o wielkiej miłości, która rozwija się dzięki tańcowi, od którego główni bohaterowie są wręcz uzależnieni. Hania (Iza Miko) jest ułożoną dziennikarką, mającą niebawem wziąć ślub. Ma wspaniałą matkę ( Katarzyna Figura) i porządnego narzeczonego (Wojciech Mecwaldowski). Na swojej drodze spotyka jednak Wojtka (Mateusz Damięcki), młodego buntownika, dla którego liczy się tylko jego wielka pasja, czyli taniec.

Od tego momentu życie obojga zmienia się diametralnie. Dziewczyna odkryje swoich marzenia i prawdziwe "ja", dowie się także wiele o przeszłości swojej matki... W filmie jest sporo elementów, które przyciągają młodych ludzi do kin, m.in. epizody z uczestnikami popularnego programu You can dance. Doskonale dobrana muzyka i profesjonalna choreografia są kolejnymi plusami tego filmu.

Oczywiście, ważna jest obsada aktorska. Reżyser trafił w dziesiątkę, wybierając m.in.Katarzynę Herman, Rafała Królikowskiego, Krzysztofa Globisza, Jakuba Wesołowskiego, a także znanego z "Moulin Rouge" Jacka Komana, który w "Kochaj i tańcz" stworzył ciekawą postać pomysłowego choreografa. Oglądając film mamy wrażenie jakby obraz wirował przed oczami widza, co uzyskujemy dzięki ciekawej pracy kamery.

Twórcy zadbali, aby ich produkt był przyswajalny dla każdego. Według niektórych jest to kolejna błyszcząca tandeta, ale tak naprawdę takie przesłodzone obrazy filmowe są dla większości z nas okazją do oderwania się od rzeczywistego świata i miłego spędzenia czasu - najczęściej ze swoją drugą połówką - w sali kinowej.

Reżyseria: Bruce Parramore
II reżyser: Adam Santura (plan), Iwona Kegler (biuro), Małgorzata Adamska (casting), Honorata Andryszkiewicz (tancerze)
Współpraca reżyserska: Jakub Kossakowski, Bruno Borchólski, Marek Birner (sceny zbiorowe)
Scenariusz: Maciej Kowalewski, współpraca scenariuszowa:Renata Frydrych, Radosław Figura, Bruce Parramore, Jarosław Staniek.
Scenariusz-pomysł: Karolina Szymczyk- Majchrzak
Zdjęcia:Bartosz Prokopowicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.01.2011 14:18

Miłość, sprawiedliwość i dobrze napisany tekst to to co potrzebuje człowiek by nauczyć się jak żyć by szczęśliwą osobą być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako pracownik kina, mogę zaręczyć, że od lat żaden film nie przyciągnął aż takiej uwagi widzów.
Premiera w weekend z Dniem Kobiet - bardzo trafiony pomysł. To jednak nie wszystko - od bardzo dawna nie zdarzyło się, aby na jakiekolwiek film, przychodziły takie tłumy, nawet w środku tygodnia, na wszystkie (!) seanse.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Film ogląda się bardzo sympatycznie. Słowa uznania należą się mateuszowi Damięckiemu za popisy taneczne. Bardzo dobry jest też Wojciech Mecwaldowski i Katarzyna Figura. Osobiście denerwowała mnie maniera gry Katarzyny Herman. Najsłabszy element tego filmu to Izabella Miko, niestety...Generalnie jednak zobaczyć trzeba, także dla tancerzy tworzących niejako tło głównym bohaterom, acz bardzo utalentowanych, takich jak Roofi, Niecik, Blacha i Ania Bosak (znacznie lepsza aktorsko od Izy Miko).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.