Facebook Google+ Twitter

Wstąpiłem do PiS-u i chcę wygrać wybory

Chcę w końcu wziąć sprawy w swoje ręce. Mam 29 lat i postanowiłem wystartować w wyborach samorządowych pod egidą Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy mnie pytają: czy nie boisz się, że stracisz pracę?

Karol Rajewski fot.GMGKampania wyborcza ruszyła już na całego w wielu miastach, choć prawo na to nie pozwala. W większości miejsc stary układ polityczny robi wszystko by zwrócić na siebie uwagę, by zachęcić przeciętnego wyborcę do oddania głosu, często wykorzystując na to publiczne pieniądze.

Nagle buduje się drogi, szkoły, pomaga się potrzebującym, robi festyny. Byle się pokazać. Zadziwiająca aktywność znów przyszła na końcu i przed wyborami.
Te cztery lata minęły bardzo szybko i kiedy spojrzy się na to, co zmieniło się w Polsce przez ten okres, to rwie się na usta jedno stwierdzenie – prawie nic.

Dziurawe drogi, bezprawie, niewykorzystane środki unijne, pogłębiająca się bieda i bezrobocie – szczególnie na wsi. Polską dalej rządzą byli pracownicy SB. Setki młodych ludzi wyjeżdżają pracować do Wielkiej Brytanii jako tania siła robocza. Można by wymieniać jeszcze wiele innych rzeczy, ale wystarczy tylko spojrzeć na to, co stało się z Polską, o której wolność walczyliśmy. Dawny aparat partyjny, chce wmówić obecnej koalicji rządzącej, że przez te parę miesięcy doprowadziła to tego wszystkiego. Jednak prawda jest zupełnie inna.

Oglądając telewizję, słuchając radia i czytając prasę, można rzeczywiście dojść do wniosku, że cały świat obrócił się plecami do braci Kaczyńskich. Tylko jak zobaczymy, kto się odwraca to zrozumiemy wszystko. Zachód zaniepokoił się bo wie, że teraz trudno będzie wykupić Polskę za bezcen, a wschód wie, że skończy się poddaństwo wobec Rosji.

I znów kolejne wybory samorządowe. Znów będą obietnice bez pokrycia. Znów każdy będzie się opowiadał za rolnikami, wsią, pomocą najuboższym – a po wyborach, jeśli znów wybierzemy te same twarze, które już kilkakrotnie zmieniały barwy to będziemy tkwili w tym bagnie do końca życia.


Nie każdy ma prawo do startu?


Osobiście nigdy nie byłem za żadną partia polityczną, ale obserwując to, co się dzieje w Polsce sam zdecydowałem, że czas najwyższy wziąć sprawy w swoje ręce i wystartować w wyborach samorządowych. Mam już 29 lat i wydawało mi się, że od wielu lat mieszkamy w demokratycznym kraju i każdy ma prawo do startu. Rzeczywistość jednak jest inna.

Po tym jak lokalna społeczność dowiedziała się o tym, że wstąpiłem do partii Prawo i Sprawiedliwość i ubiegam się o mandat radnego powiatowego, każdy zadawał mi dziwne pytanie. Pytanie, które nie powinno mieć miejsca w demokratycznym kraju: czy się nie boję, że stracę prace? Zastanawiające jest, dlaczego wszyscy pytają o to samo? Czy ta demokracja w wydaniu lokalnym to nie jest tylko fikcja literacka?

Czas najwyższy, żeby wreszcie demokracja zawędrowała na Polską wieś i do małych miast, bo w tych peerelowskich enklawach nie dzieje się nic. Tylko wmawia się ludziom, że o taką demokrację walczyli, że za taką Polskę ks. Jerzy Popiełuszko oddał życie. Że nie wolno nic zmieniać, bo będzie jeszcze gorzej. Dlatego wszyscy są przekonani, że prawa wyborcze na wsi mają tylko byli działacze PZPR i funkcjonariusze SB, a młody człowiek z wyższym wykształceniem i znajomością języków obcych ma się bać i nie wychylać.ZOBACZ TAKŻE:

Kandydatowi PiS pod rozwagę – polemika Marcina Kudyniuka

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (43):

Sortuj komentarze:

Pomimo tej krytyki udało mi się wygrać wybory i teraz chcę pokazać,że można coś zrobić- i to wcale nie zależy od partii do jakiej sie należy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Martusia z Kobylej Góry:D:D
  • Martusia z Kobylej Góry:D:D
  • 17.09.2006 19:49

Ja tam jestem jak najbardziej za!! takich ludzi jak nasz Karolek:PP toz e świecą szkać:)) Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia w dalszej karierze politycznej:D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karol Rajewski
  • Karol Rajewski
  • 11.09.2006 19:39

Heh nazbierało się sporo komentarzy, i widać,że zgryźliwych.Osobiście lubie konstruktywna krytykę i sie jej nie boję. Ja startuję bo chce coś,zmienić. A będę to robił jak się dostanę właśnie z młodymi ludźmi i to nie z PiSu i mnie to nie przeszkadza bo co niektórzy to moi dobrzy znajomi.W moim regionie obecnie bardzo dużo młodych ludzi rządzi zarówno w w gminie jak i w powiecie, więc może co niektórym zdaje się że piszę o swoich stronach. Ja piszę o POLSCE i o tym co codziennie słyszy się w telewizji.Zresztą nie krytykuje sie, ludzi, których sie wybierało-a tym bardziej jesli nie ma się za co. Trzeba tylko wspólnie teraz pracować, aby to co juz zbudowano utrzymać i budować dalej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
geniusz
  • geniusz
  • 10.09.2006 12:54

Cieszę się ,że taki młody człowiek,a już zauważył po której stronie leży prawda.Apeluję do PO-ców,SLD-wców i innych ,krytukujcie PiS ,to obnaża wasz prawdziwy stosunek do Polaków i Polski i przyczynia się do większego poparcia PiS-u.Z gory serdecznie dziękuję.Pochodzę z Sopotu i wstyd mi za pewnego obywatela,a może prywatnie jest on inny?

Komentarz został ukrytyrozwiń
żadnapartiamnienieobchodzi
  • żadnapartiamnienieobchodzi
  • 09.09.2006 20:55

Prawda bywa czasem bolesna --- ale ważne że ktoś ma odwagę ją ujawnić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
geromo
  • geromo
  • 08.09.2006 11:47

Bełkotnie ma co komentować

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ostanich wyborach frekwencja wynosiła niewiele ponad 30 %. Nie idąc do wyborów oddajesz głos na tych z którymi ci nie po drodze. Vide obecny sklad Parlamentu. Myślę, że od nas zależy jaki będzie samorząd i jaka będzie nasza WSPÓLNA POLSKA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to ja zadam pytanie: czy wstąpiłes do PiS-u tylko po to, żeby zostać wybranym? Czy gdyby to nie PiS rządził a na przykład SLD zapisałbyś się do SLD? Bo takie podejście tu widzę. Z drugiej strony podejście całkiem rozsądne, bo chyba łatwiej załapać się na radnego będąc w partii, która na wygraną ma największe szanse.

A na marginesie - po przeczytaniu tego tekstu miałem wrażenie, że jest to jakaś aluzja do rządów PiS-u i ich nieudolności w niektórych sprawach, ale chyba się pomyliłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi Karolu: pytając dlaczego zapisałeś się do PiS-u myślałem dlaczego nie np. PO lub inna partia. Zmieniać rzeczywistość można, będąc w dowolnym ugrupowaniu. Nie przedstawiłeś w swoim tekście żadnych powodów dlaczego właśnie PiS. Masz rację skrytykowałem twój tekst ze względu na brak jakichkolwiek twoich założeń programowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie o tym to juz ani PiS, ani kandydat Karol nie bedzie decydował, tylko Bóg, który za dobro wynagradza, a za zło karze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.