Facebook Google+ Twitter

Wstęga przegryziona, papiery podpisane, pociąg ruszył!

Wczoraj, 28 stycznia, z Krakowa wyjechały na trasy dwa nowoczesne składy pociągów. ACATUS-2, to komfortowe pociągi elektryczne wyposażone w klimatyzację. Oba składy posiadają specjalne windy dla wózków inwalidzkich. Maksymalna prędkość - 160km/h.

1 z 9 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Miękkie i wygodne fotele to miła odmiana od plastikowych siedzeń będących do niedawna normalnością na podmiejskich trasach. Fot.Sławomir Ostrowski
Miękkie i wygodne fotele to miła odmiana od plastikowych siedzeń będących do niedawna normalnością na podmiejskich trasach. Fot.Sławomir Ostrowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Ciekawa fotogaleria. W końcu lepszy komfort jazdy, do prędkości nie odniosę się. Miejmy nadzieję, ża na 2 składach sie nie skończy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

*kolej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Polsce da się robić dobrą kolei. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boże...160 km/h Czy ktokolwiek zastanowił sie nad skutkami takich prędkości.
Te dziesiątki rozjechanych traktorów na niestrzeżonych przejazdach, dziesiatki tysięcy zmiażdzonych żab i zamienionych w pył koników polnych, miliony muszek przylepionych do frontu pociagów..Brrrrr !!!!
Co na to ekolodzy?
;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, w Polsce jest jedna magistrala kolejowe na której można osiągnąć 160 km/h i więcej. To część trasy Kraków - Warszawa. To też jedyne miejsce w kraju, gdzie na semaforach można zobaczyć sygnały świetlne informujące maszynistę o ograniczeniu prędkości właśnie do 160 km/h. A w ubiegłym roku w woj. lubelskim testowany był nowy nabytek PKP - superszybka lokomotywa (jak na polskie warunki). Osiągnęła prędkość ponad 140 km/h (trasa Lublin - Warszawa w obrębie woj. lubelskiego zmodernizowana została do podróżowania z dużymi prędkościami - podobno do 160 km/h).

Komentarz został ukrytyrozwiń

160 jeszcze nie osiągalne. Część drogi jechaliśmy 37km/h ale przed Tarnowem przez chwilę gnaliśmy jak wiatr całe 110 na godzinę! Częściej jednak było 96 na liczniku:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesująca galeria. Obejrzałem z przyjemnością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maksymalna prędkość- 160/h... Szkoda tylko, że na naszych torach można wyciągnąć max dziewięć dych tylko.... :(
Duży plus za galerię!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.