Facebook Google+ Twitter

Wstępne wyniki wyborów na Ukrainie: Czernoweckyj zostaje na stanowisku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-25 22:10

Według wyników sondaży, przeprowadzonych pod lokalami wyborczymi, dotychczasowy mer, Leonid Czernoweckyj zdobył 32 proc. głosów w przedterminowych wyborach mera stolicy Ukrainy.

Wygrana Leonida Czernoweckiego oznacza porażkę Julii Tymoszenko. To właśnie pani premier domagała się przedterminowych wyborów mera. Okazało się jednak, że mieszkańcy stolicy wolą dotychczasowego prezydenta miasta niż innych kandydatów. Był wśród nich Ołeksandr Turczynow, najbliższy współpracownik Julii Tymoszenko. Miałby on szansę na wygraną, gdyby wybory odbyły się w dwóch turach, na to jednak nie zgodził się Wiktor Juszczenko, który - według nieoficjalnych informacji - chciał, aby zakończyły się one porażką ugrupowania obecnej premier.
Komentatorzy zwracają także uwagę, że tak zwane „demokratyczne siły", które doprowadziły do przedterminowych wyborów, czyli Blok Julii Tymoszenko i Nasza Ukraina-Ludowa Samoobrona, a także Blok Witalija Kliczki, nie porozumiały się, co do wspólnego kandydata, który miałby szansę zwyciężyć.
Leonid Czernoweckyj pełni swą funkcję od dwóch lat. Z racji swojego dziwnego zachowania zwany jest „Lonią Kosmosem". Niektórzy politycy przypuszczali, że bierze on narkotyki. Pod adresem mera pojawiły się też oskarżenia, związane z nielegalnym przyznawaniem działek budowlanych. Dotąd nie zostały one jednak potwierdzone ani przez milicję, ani prokuraturę.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.