Facebook Google+ Twitter

Wstrząs w kopalni "Halemba-Wirek"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-22 08:13

Z 19 górników, którzy trafili do szpitala po wstrząsie w Kopalni "Halemba Wirek" w Rudzie Śląskiej, 11 w dalszym ciągu jest hospitalizowanych.

Dwaj są ciężko ranni - jeden ma uraz kręgosłupa, drugi nóg. Pozostali mają stłuczenia. Życiu żadnego z poszkodowanych nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo - poinformowała Radio Katowice Edyta Tomaszewska, rzecznik Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.

Do silnego podziemnego wstrząsu w kopalni "Halemba-Wirek" w Rudzie Śląskiej doszło po godz. 22. Na poniedziałek w tym rejonie kopalni przewidziano wizję lokalną. Przedstawiciele nadzoru górniczego i eksperci ocenią wówczas rozmiar szkód, spowodowanych wstrząsem. Jeżeli okaże się, że są znaczne, wstrząs może być zakwalifikowany jako tąpnięcie.

Zaskoczeni przez wstrząs pracownicy przebywali 636 metrów pod ziemią. Nie wydobywali węgla, ale wykonywali innego rodzaju prace. Wstrząs, do którego doszło w kopalni "Wirek", zaliczony został do kategorii wysokoenergetycznych.

Wczoraj wczesnym rankiem w tej samej kopalni wybuchł pożar. Wówczas ucierpiało 18 górników, 12 z nich pozostaje w szpitalu. Najpoważniej ranny trafił do Siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń.
Dwa lata temu kopalni Halemba doszło do tragicznego wybuchu metanu i pyłu węglowego, w którym zginęło 23 górników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.