Facebook Google+ Twitter

Wstrząs w kopalni "Rudna". Zginęło trzech górników

W kopalni "Rudna" w Polkowicach wystąpił wstrząs o sile 1,5x10 do ósmej potęgi dżula. W strefie zagrożenia było 27 górników, 12 osób jest poszkodowanych. Zginęło trzech górników.

Przed godz. 11 w kopalni "Rudna" w Polkowicach wystąpił wstrząs o sile 1,5x10 do ósmej potęgi dżula, który był odczuwalny w oddalonym o 20 km Lubinie. Do wstrząsu doszło na głębokości 1000 metrów, na oddziale G 22. W strefie zagrożenia było 27 górników, 12 jest poszkodowanych. Zginęło dwóch trzech.

- Dwie osoby poszkodowane są w szpitalu w Głogowie. Są przytomne, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jedna ma uraz kręgosłupa, druga urazy głowy i jest pod opieką chirurga. Obie zostaną w szpitalu na obserwacji. Pozostali górnicy zostali skierowani do lekarza w Polkowicach – poinformował Dariusz Wyborski, rzecznik KGHM – mówi dla TVN24 Dariusz Wyborski, rzecznik KGHM.

- To był wstrząs nieoczekiwany, zaskoczył nas. Wstrząsy, których energia jest do 5 potęgi dżula to wstrząsy słabe, powyżej 6 są określane jako stosunkowo silne. Wstrząsy do 8 potęgi to już wstrząsy silne - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

bizoneq26
 • bizoneq26
 • 31.12.2010 16:53

Tak to straszna tragedia ja w tej nieszczęśliwej tragedii straciłam brata Mariusza nie mogę się z tym pogodzić jet to dla mnie bardzo bolesne. Kocham cię braciszku [*]

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agathe
 • Agathe
 • 31.12.2010 12:09

levy zastanów się czasem co mówisz i na jaki temat mówisz. Zachowujesz się jak dziecko 5 letnie, to są ludzie dzięki którym masz węgiel i inne potrzeby. To był taki silny wstrząs że pojęcia nie masz ! U mnie w domu było czuć, chodź mieszkam 15 km od Polkowic. Niestety w tej tragedii straciłam sąsiada.

Pan Mariusz, na zawsze w naszych sercach ! [*]

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 31.12.2010 01:24

Przyjąć można każdą prace, tylko nie każda daje tyle przywilej .
Powtórzę, tragedie na kopalniach to wian watażków związkowych, ich irracjonalnych żądań płacowych i nierentownych kopalń.
Kopalnie są zadłużone, nie maja środków na poprawianie stanu bezpieczeństwa, muszą borykać się z roszczeniowymi postawami pracowników.
Ludzi szkoda, ale tak samo jak tych co chodzą na kruchy lód łowić ryby, jak się utopią to ich problem, mogli tam nie włazić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mars
 • Mars
 • 31.12.2010 01:10

Levy co z Tobą jest nie tak? Ci ludzie chodzą do pracy tak samo jak Ty czy ja. Jak rządzi tak ma? Nie wstyd Ci tak mówić? Zginęli ludzie, trochę pokory i szacunku z twojej strony by się przydało, a jeśli nie masz na to ochoty nie wypowiadaj się! Nie pomyślałeś, że to była jedyna praca jaką mogli przyjąć? Jeśli ktoś chce pracować nie będzie wybrzydzać. Zastanów się człowieku. Wyrazy szacunku i najszczersze kondolencje dla rodzin ofiar.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 31.12.2010 01:01

Tragedią jest kurczowe trzymanie się posad w niebezpiecznych kopalniach. Powinny być dawno zamknięte, ale nie na Śląsku, gdzie robotnik kopalniany rządzi.
Jak rządzi tak ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tysia
 • tysia
 • 30.12.2010 21:35

jak juz to przed 10 a dokładnie o 9.56 Bo sama osobiscie spojrzałam na zegarek .Sama bardzo to przeżywałam czy mąż mojej siostry wróci do domu .

Tragedia.

Głębokie wyrazy współczucia dla rodzin ofiar .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.