Facebook Google+ Twitter

Wstrząsające fotografie ze Smoleńska

W jednym z największych rosyjskich portali, użytkownik bbc-77 opublikował wstrząsające fotografie z katastrofy prezydenckiego samolotu. Na fotografiach widać ciała, ubrania...

Screen z galerii fotograficznej http://fotki.yandex.ru/ / Fot. Fot. yandex.ruNajpewniej był to jeden z ratowników, strażaków, a może milicjantów. Był na miejscu chwilę po, następnego dnia, aż do wydobycia ostatnich ofiar tamtego tragicznego wydarzenia.

Fotografie wykonane telefonem komórkowym można powiększyć. Widać na nich porozrzucane w błocie ciała, rzeczy osobiste, połamane fotele, a pomiędzy tym wszystkim biało-czerwoną szarfę. Na innych fotografiach widać jeszcze mgłę i dym. Obok przerażającej fotografii widnieje statystyka - 30 tysięcy wyświetleń.

Czy takie zdjęcia powinny być publikowane w sieci? Czy nie jest to przekroczenie pewnych delikatnych granic?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

"Autor" usunął najtragiczniejsze fotografie ze swojej galerii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.04.2010 07:09

Z pewnością człowiek z 15letnim stażem w KGB (czyt. Putin) będzie nadzorował śledztwo w sposób uczciwy. Sztuczne "Umizgi" władz kiedyś się skończą.
Pozdrowienia dla elokwentnego kontrolera co w dzień katastrofy opluł polskich pilotów za brak znajomości rosyjskiego i 4 podejścia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet to że pisząc o tym zagadnieniu umieszczasz takie zdjęcie jest moim zdaniem niedopuszczalne. Powtórzę tutaj za niektórymi przedmówcami - na w24 w okolicach tragedii smoleńskiej tez ukazywały się zdjęcia i bezsensowne artykuły a raczej posty i newsy których ja osobiście bym nie zamieścił - ale widocznie taka specyfika niektórych autorów. Uważam tez iż można czasem zamieścić jakieś zdjęcia z drastycznymi sytuacjami, ale musi to mieć coś na celu, np. dla przestrogi. A takie zdjęcia z katastrofy tylko mogą przysporzyć przykrości i smutku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcia, szczególnie te tuż po katastrofie dają nam ogląd jak wyglądało miejsce upadku samolotu oraz jaka panowała pogoda. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy pojawiają się wyssane z palca teorie spiskowe. A fotografie ciał? Nie szokują mnie. Nasze polskie brukowce i tak już dawno podobne publikacje mają za sobą. Ale nie powiem, aby zdjęcia zamieszczone na portalu były mi obojętne. Z zamieszczonych, jednego bym nie publikował. Pozostałe tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie,nie wypada.Rodzinny ofiar mogą sobie nie życzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, można było zamieścić informację bez dowiązania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak z szacunku do drugiego człowieka najzwyczajniej nie wypada :(
i nie wypada też ze względu na ich rodziny....

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w jakim celu Ty o tym napisałeś? Żeby więcej osób odnalazło te zdjęcia? Ja nie wiedziałam o ich istnieniu, a po przeczytaniu twojego artykułu już je zobaczyłam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W24 też potrafił zamieszczać równie szokujące fotografie, tyle ze innej katastrofy lotniczej ....

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że w necie jest dosłownie wszystko, ale zastanawiam się co chciał i po co zarejestrować to co jest na tych fotografiach. Leżące ciała...jeśli by ktoś mocno się postarał mógł by spokojnie dojść kim są te osoby. Straszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.