Facebook Google+ Twitter

Wstrząsające fotografie ze Smoleńska

W jednym z największych rosyjskich portali, użytkownik bbc-77 opublikował wstrząsające fotografie z katastrofy prezydenckiego samolotu. Na fotografiach widać ciała, ubrania...

Screen z galerii fotograficznej http://fotki.yandex.ru/ / Fot. Fot. yandex.ruNajpewniej był to jeden z ratowników, strażaków, a może milicjantów. Był na miejscu chwilę po, następnego dnia, aż do wydobycia ostatnich ofiar tamtego tragicznego wydarzenia.

Fotografie wykonane telefonem komórkowym można powiększyć. Widać na nich porozrzucane w błocie ciała, rzeczy osobiste, połamane fotele, a pomiędzy tym wszystkim biało-czerwoną szarfę. Na innych fotografiach widać jeszcze mgłę i dym. Obok przerażającej fotografii widnieje statystyka - 30 tysięcy wyświetleń.

Czy takie zdjęcia powinny być publikowane w sieci? Czy nie jest to przekroczenie pewnych delikatnych granic?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

"Autor" usunął najtragiczniejsze fotografie ze swojej galerii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.04.2010 07:09

Z pewnością człowiek z 15letnim stażem w KGB (czyt. Putin) będzie nadzorował śledztwo w sposób uczciwy. Sztuczne "Umizgi" władz kiedyś się skończą.
Pozdrowienia dla elokwentnego kontrolera co w dzień katastrofy opluł polskich pilotów za brak znajomości rosyjskiego i 4 podejścia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet to że pisząc o tym zagadnieniu umieszczasz takie zdjęcie jest moim zdaniem niedopuszczalne. Powtórzę tutaj za niektórymi przedmówcami - na w24 w okolicach tragedii smoleńskiej tez ukazywały się zdjęcia i bezsensowne artykuły a raczej posty i newsy których ja osobiście bym nie zamieścił - ale widocznie taka specyfika niektórych autorów. Uważam tez iż można czasem zamieścić jakieś zdjęcia z drastycznymi sytuacjami, ale musi to mieć coś na celu, np. dla przestrogi. A takie zdjęcia z katastrofy tylko mogą przysporzyć przykrości i smutku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcia, szczególnie te tuż po katastrofie dają nam ogląd jak wyglądało miejsce upadku samolotu oraz jaka panowała pogoda. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy pojawiają się wyssane z palca teorie spiskowe. A fotografie ciał? Nie szokują mnie. Nasze polskie brukowce i tak już dawno podobne publikacje mają za sobą. Ale nie powiem, aby zdjęcia zamieszczone na portalu były mi obojętne. Z zamieszczonych, jednego bym nie publikował. Pozostałe tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie,nie wypada.Rodzinny ofiar mogą sobie nie życzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, można było zamieścić informację bez dowiązania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak z szacunku do drugiego człowieka najzwyczajniej nie wypada :(
i nie wypada też ze względu na ich rodziny....

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w jakim celu Ty o tym napisałeś? Żeby więcej osób odnalazło te zdjęcia? Ja nie wiedziałam o ich istnieniu, a po przeczytaniu twojego artykułu już je zobaczyłam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W24 też potrafił zamieszczać równie szokujące fotografie, tyle ze innej katastrofy lotniczej ....

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że w necie jest dosłownie wszystko, ale zastanawiam się co chciał i po co zarejestrować to co jest na tych fotografiach. Leżące ciała...jeśli by ktoś mocno się postarał mógł by spokojnie dojść kim są te osoby. Straszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.