Facebook Google+ Twitter

Wstrzemięźliwość czy antykoncepcja?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-23 16:34

W związku z przypadającym na 1 grudnia Światowym Dniem Walki z AIDS, Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zaprasza na debatę: "Walka z AIDS w Afryce: wstrzemięźliwość seksualna czy antykoncepcja?"

Jak czytamy na stronie aids.of.pl: "AIDS jest wirusową chorobą zakaźną, ale zaraźliwą tylko w specyficznych warunkach, bowiem wirus HIV ma ograniczone możliwości przenoszenia się z człowieka na człowieka. Wirus HIV przenosi się wyłącznie drogą płciową i przez bezpośrednie wniknięcie zakażonej krwi do krwiobiegu osoby zdrowej. Zarazić się można tylko podczas stosunku płciowego, przez użycie tej samej igły do wstrzyknięć, przez kontakt skaleczenia, rany, owrzodzenia z zakażoną krwią oraz w następstwie transfuzji, jeśli krew nie została poddana kontroli na obecność wirusa (ponadto na zakażenie narażone są dzieci rodzące się z matek będących nosicielkami wirusa). "Wiemy już - i to wiele wyjaśnia - że do zakażenia dochodzi dopiero wtedy, kiedy większa ilość wirusów HIV wtargnie do organizmu" - czytamy na stronie serwisu.

Co robić? Jak się bronić?

30 listopada 2010 r. o godz. 11 w sali Informacji Kulturalnej Warszawy - InfoQultura przy pl. Konstytucji 4 w Warszawie Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl organizuje debatę pt. "Walka z AIDS w Afryce: wstrzemięźliwość seksualna czy antykoncepcja?", na którą serdecznie zapraszamy!

Prelegenci

Dorota Rogowska-Szadkowska – doktor nauk medycznych, pracuje w Zakładzie Medycyny Rodzinnej i Pielęgniarstwa Środowiskowego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, jest członkinią Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS.

Marina Ombach - doktor nauk przyrodniczych, specjalista z zakresu wychowania seksualnego, wykładowca metodyki nauczania tego przedmiotu, autorka książek i podręczników, wiele lat mieszkała w Sudanie, pracowała w Akademii Medycznej w Chartumie

Szymon Grzelak – doktor psychologii, wiceprezes zarządu Fundacji Homo Homini im. Karola de Foucauld, autor i realizator programów profilaktyki problemów młodzieży. Specjalizuje się zagadnieniach związanych z seksualnością. Autor książek "Profilaktyka ryzykownych zachowań seksualnych młodzieży. Aktualny stan badań na świecie i w Polsce" oraz "Dziki ojciec".
km

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.