Facebook Google+ Twitter

Wstrzymane dostawy dla wojsk NATO w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-06 08:00

Władze Pakistanu wstrzymały zgodę na transport paliwa przez terytorium tego kraju dla sił NATO w Afganistanie. Poinformował o tym w Islamabadzie minister obrony. Drogami lądowymi Pakistanu dociera ponad 70 procent zaopatrzenia dla wojsk.


W rejonie przełęczy Khajber, przez którą wiedzie jedna z dwóch dróg lądowych zaopatrzenia wojsk NATO w Afganistanie zatrzymany został konwój cystern z paliwem. Lokalne władze informowały początkowo, iż powodem zatrzymania jest pogarszająca się sytuacja w tym regionie. Tymczasem minister obrony Pakistanu wyjaśnił, iż władze tego kraju wstrzymują zgodę na transport dostaw paliwa dla sił NATO na czas nieokreślony. Powodem są powtarzające się ataki wojsk Sojuszu na cele w Pakistanie.

Komentatorzy uważają, iż w ten sposób Islamabad wysyła sygnał, iż nie będzie tolerował naruszania terytorium kraju przez obce wojska i w przypadku powtarzania się takich akcji może zrewidować swe stanowisko w sprawie wsparcia udzielanego wojnie z terrorem.

Decyzja o wstrzymaniu zgody na tranzyt zbiegła się z wypowiedzią wysokiej rangi wojskowego pakistańskiego, iż kraj rezerwuje sobie prawo do zdecydowanych działań w przypadku ataków na terytorium Pakistanu. Wojskowi NATO są przekonani, że na obszarach Pakistanu graniczących z Afganistanem mają swe kryjówki talibowie oraz zwolennicy Al-Kaidy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.