Facebook Google+ Twitter

Wstrzymane prace przy budowie muzeów na Wyspie Szczęścia

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Zabi, zatrzymano budowę nowego Muzeum Guggenheima, a także pobliskiego oddziału paryskiego Luwru.

Makieta wyspy Saadijat w stolicy ZEA - Abu Zabi (Abu Dabi) / Fot. Imre Solt/CC BY-SA 3.0Prace budowlane kilku muzeów, należących do ogromnego kompleksu kulturalnego stolicy Abu Zabi (Abu Dabi) na wyspie Saajinat (Wyspa Szczęścia) zostały wstrzymane w październiku.

Projekt architekta Francka Gehry na Muzeum Guggenheima, miał być zrealizowany w 2013 roku. Ogłoszono jednak, że otwarcie zostanie przesunięte na 2015 rok i tym samym anulowano przetarg zakończony w marcu br. na prace budowlane przy części budynku.

Projekt Muzeum Guggenheima w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich powstał w 2006 roku, na wyspie Saadijat są już położone jego fundamenty, jednak przerwa w pracach powstała na skutek "zmiany strategii", jak tłumaczyli odpowiedzialni za przebieg prac przedstawiciele TDIC (Kompania Rozwoju Turystyki i Inwestycji). Publiczność muzealna została jednak uspokojona, że nieprzerwanie trwają "zakupy" do przyszłego muzeum, a jego architekt się nie zmieni.

Równolegle wstrzymano prace budowlane oddziału paryskiego Luwru, który miał stanąć w pobliżu. Arabski Luwr miał być oddany do użytku również w 2013 roku. Odpowiednie dokumenty zostały podpisane już w 2007 roku, a najsłynniejszy francuski architekt Jean Nouvel, podjął się wykonania projektu prestiżowego muzeum.

Miejmy nadzieję, że kryzys zostanie wkrótce zażegnany.

Źródła:
artclair.com
tdic.com

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 03.11.2011 22:32

Bardzo ciekawe wiadomości. Dziękuję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.