Facebook Google+ Twitter

Wstyd! Platforma Obywatelska ubiera żonę premiera

Drogie cygara, zabawy w klubach go-go, boiska do "haratania w gałę". Za to wszystko płacimy my - podatnicy. Ale to wszystko pikuś. Jak donosi dzisiejszy "Fakt", płacimy nie tylko za garnitury premiera, ale również za.. sukienki premierowej!

Premierowa na okładce Gali / Fot. okładka GaliStroje dla Małgorzaty Tusk zamawiano między innymi u znanej i cenionej polskiej projektantki Gosi Baczyńskiej. Prestiż i uznanie przekłada się na wysokie ceny. "Fakt" podaje, że jej kreacje kosztują nawet ponad 6 tys. zł za sztukę. Kancelaria premiera nie ma z tymi wydatkami nic wspólnego. Pani premierowa według informacji tabloidu również nie płaci za sukienki. Faktury są wystawiane na Platformę Obywatelską.

Skarbnik krajowy PO Łukasz Pawełek najpierw zaprzeczył, jakoby Platforma ubierała Małgorzatę Tusk, później jednak przyznał, że są to "koszty reprezentacyjne" premierowej. "Platforma pokrywała koszty reprezentacyjne Małgorzaty Tusk" - powiedział Pawełek. "Wydatki związane są z obsługą wizerunkową premiera. Wynikają ze wspólnych obowiązków reprezentacyjnych małżonków, związanych z aktywnością zarówno krajową, jak i zagraniczną. Pokrywane są ze środków własnych PO" - mówił.

A na "środki własne PO" składają się nie tylko składki członków klubu, co tak ochoczo podkreślają, ale również, a może przede wszystkim, subwencje z budżetu państwa. Czyli podatniku, czy chcesz czy nie chcesz - ubierasz premiera i premierową, a posłom opłacasz faktury, wystawiane przez kluby go-go.

Modna rodzina Tusków

Wizerunek ekskluzywnie ubranej pary premierowskiej nie pasuje do wizerunku modowego guru sieciówek, jakim niewątpliwie jest ich córka Kasia. Znana blogerka, starająca się sprawić, żeby życie było łatwiejsze, na pozowanych zdjęciach poleca tanie ciuchy z sieciówek takich jak Reserved lub portali internetowych typu okazje.info. To absolutne przeciwieństwo garniturów Zegna, które nosi jej tato i sukienek Gosi Baczyńskiej, zakładanych przez mamę, które kosztują po kilka tysięcy złotych. Ale jedno mają wspólne - ani premier, ani premierowa, ani ich córka nie płacą za stroje, które prezentują. Małgorzata i Donald wykorzystują "fundusz reprezentacyjny" Platformy. Kasia korzysta natomiast z darmowych giftów w ramach zapłaty za reklamę na swoim blogu.

źródło: nielubiePO.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

http://www.poprzedniastrona.premier.gov.pl/mobil/s.php?id=1901
» FAQ »
Ile wynosi fundusz reprezentacyjny przysługujący premierowi? »
Szczegóły informacji

Nie ma funduszu reprezentacyjnego. Istnieje fundusz dyspozycyjny Prezesa Rady Ministrów. Jego wysokość od pięciu lat planowana jest na tym samym poziomie i wynosi 1 670 tys. zł. Z funduszu finansowane są przede wszystkim wydatki związane z organizacją posiedzeń Rady Ministrów, stałych komitetów Rady Ministrów, spotkań i konferencji organizowanych przez Prezesa Rady Ministrów, Wiceprezesów Rady Ministrów oraz inne osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe w Kancelarii, a także zakupem upominków wręczanych gościom zagranicznym przyjmowanym w kraju i za granicą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...a US ma 5 lat na to, aby zakwestionować tę kolację, jeśli jednak udało mu się ją wrzucić w koszty.

<śmiech>

Komentarz został ukrytyrozwiń

To zależy Beatko od wielkości firmy (śmiech).

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie to denerwuje. Rząd ma fundusz reprezentacyjny na kiecki, garnitury i inne gadżety, tymczasem drobny przedsiębiorca nie może nawet wliczyć kolacji z kontrahentem w koszty firmy. Może ktoś wie, czy malutkiego buldożka można zakwalifikować jako psa stróżującego, bo chcę wziąć fakturę na suchą karmę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A media są po to, aby krytykować kluby go - go, cygara, garnitury i kiecki po 6 tysi. Nieprawdaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mirosławie, szpan i bufonada, a nawet tzw. zwykła elegancja kosztuje... Władza, zarówno świecka jak i duchowna, musi bić pospólstwo luksusem po oczach, żeby nie zapomnieli gdzie ich miejsce i jaka społeczna rola...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wszyscy muszą się interesować podrzędnym niemieckim serialikiem i obroną polskich bohaterów narodowych. Żyjemy tu i teraz. Ale widzę, że kiecki za 6 tysięcy, do których pani dorzuca nie robią na pani wrażenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przedruk brukowca o kieckach premierowej .....dziwi !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro - zapanowała moda na " bolszewicką urawniłowkę". Premierowa powinna ubierać się - w lumpeksach!
Osobiscie mam torebkę D&G za dychę. Podszewkę pocerowałam i nic a nic nawet w Brukseli nie widać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A biedna wdowa z dwójką dzieci nie może dopuścić do tego, żeby jej dzieci szły głodne spać. Niestety, coraz częściej dzieje się tak, że zasypiają głodne.

Może zamiast na suszi w klubie go- go i kiecki od Baczyńskiej wydamy pieniądze na to?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.