Facebook Google+ Twitter

Wszechobecny strach

Tak się zastanowiłem nad naszą rzeczywistością i wyszło mi niezbicie, że w głównej części na strachu to wszystko jest oparte.

Zacznijmy od edukacji, niezależnie jaki jej szczebel kończymy to się od razu boimy co też z pracą będzie, bo przecież wiadomo jak duże jest bezrobocie wśród absolwentów. Kolejny krok, ci którzy pracę posiadają boją się, że ją stracą a drugiej nie dostaną. Zatrudnieni w firmach z problemami drżenie serca mają przed wypłatą bo nie wiadomo czy takowa wypłata w ogóle będzie. Konsument, czyli ja i ty boimy się kolejnych podwyżek towarów i usług, bo na obniżki powszechne to nie mamy co liczyć. Lękamy się kolejnych podatków i podwyżki już istniejących, to nasz portfel wcale nie za gruby znowu uszczupli. Wszyscy boimy się kryzysu, przecież z tego powodu musimy ciągle oszczędzać i tracić kolejne udogodnienia i przywileje.

Zarówno zaczynający pracą jak i ci już trochę pracujący lęk wyraźny odczuwają i niepewność ileż to też lat przyjdzie im pracować, w tym świecie gdzie stanowiska pracy znikają z uwagi na automatyzację i postęp techniczny, zanim prawa do emerytury nabędą.

Wiadomo, że obecnie okazem zdrowia, którego żadna dolegliwość się nie ima jest mało kto, zatem boimy się choroby, bo jaki stan służby zdrowia jest to każdy wie a rachunek za leki może często o zawrót głowy przyprawić.

Człowiek kończący karierę zawodową także na luz wrzucić nie może, bo po pierwsze boi się czy mu emerytura na życie względne wystarczy, po drugie jako, że z wiekiem dolegliwości różne się pojawiają nieuchronnie dochodzi strach z tym związany i już wyżej opisany.

Jak ktoś jest kierowcą to powinien bać się jeżdżąc po naszych drogach, bo stan ich nie najlepszy, natężanie ruchu ogromne no i wypadków co niemiara, o czym czarne statystyki medialnie podawane niezbicie świadczą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.