Facebook Google+ Twitter

"Wszyscy chcą kochać". Parada równości 11 czerwca w Warszawie

W tym roku parada równości odbędzie się pod hasłem "Wszyscy chcą kochać". Radny Wierzbicki wystosował interpelację do prezydent Warszawy, by tęczowe flagi ozdobiły całe miasto.

Parada równości 2006r / Fot. Zboralski. GNU 1.2W tym roku parada rozpocznie się 11 czerwca w Warszawie pod hasłem "Wszyscy chcą kochać". Logotyp i slogan tegorocznej parady "Wszyscy chcą kochać", został wybrany drogą konkursową przez internautów. Organizacją imprezy zajmuje się Komitet Organizacyjny, do którego może wejść każdy chętny a decyzje są podejmowane w sposób demokratyczny.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent M. st. Warszawy, w tym roku apeluje do warszawiaków: "Niech tęczowe flagi zawisną nad warszawskim ratuszem, niech zawisną nad wszystkimi urzędami dzielnic".

Szef SLD, Sebastian Wierzbicki wystosował pismo do Pani Prezydent, by poleciła urzędom miasta wywiesić tęczową flagę, argumentując, że to byłby wspaniały gest solidarności z ruchem mniejszości seksualnej.

Tęczowa flaga symbolizuje ruch gejowski, jest flagą wszystkich homoseksualistów. Zarówno geje, jak i lesbijki, będą walczyć o legalizację związków homoseksualnych i jak co roku wystąpią z hasłem szerzenia tolerancji i równości wśród ludzi. Jak sam mówi: "To nic nie kosztuje. Pokażmy, że Warszawa to nie zaścianek, pokażmy, że jesteśmy tolerancyjni, otwarci, wielokulturowi. To też promocja miasta (...) Jestem przekonany, że warszawiacy są gotowi na taki gest. Przekonajmy się, czy jest na to gotowa pani prezydent!

Piotr Guziała, burmistrz dzielnicy Ursynów, już zapowiedział, że powiesi flagę jako symbol tolerancji i otwartości dzielnicy.Parada równości 2008r. / Fot. Stanisław Skowron, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Warsaw_parada_rownosci_2008_06.jpg&filetimestamp=20080610153728

Nie wszyscy jednak tak optymistycznie podchodzą do sprawy. Nadal większość obywateli, a w tym przedstawicieli miasta nie chce "wyróżniać się z tłumu" i przełamywać stereotypów albo po prostu nie ma ochoty solidaryzować się z tym ruchem wolności i równości.

Agnieszka Kłąb z biura prasowego Urzędu Miasta uważa, że urząd powinien być neutralny światopoglądowo. Rzecznik dzielnicy Włochy, Mikołaj Foks również uważa, że urząd musi być neutralny, zaś Maurycy Wojciech Komorowski, burmistrz Ochoty z PO powiedział dla gazety.pl, że sam nie chce wywieszać flagi, ale zastanowi się nad tym jeśli Pani Prezydent wyda odpowiednie polecenie.

Do osób, które popierają paradę wolności należą m.in Janusz Palikot, Grzegorz Napieralski, Wojciech Olejniczak, Joanna Senyszyn, Ryszard Kalisz.

Źródło:
gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

AntyHomo
  • AntyHomo
  • 11.06.2011 12:23

Na chorobę znaną jako homoseksualizm jest tylko jeden lek--->CYKLON B

Komentarz został ukrytyrozwiń
NVN
  • NVN
  • 16.05.2011 18:09

Pani napisała, że Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent M. st. Warszawy, w tym roku apeluje do warszawiaków: "Niech tęczowe flagi zawisną nad warszawskim ratuszem, niech zawisną nad wszystkimi urzędami dzielnic".

Nie jest to prawda. O wywieszenie flag zaapelował SLD-wiec (szef warszawskiego SLD) Sebastian Wierzbicki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pride
  • pride
  • 01.05.2011 05:19

@kontakt ufo wierzę że miałeś kontakt z ufo, ale Cie oddali bo jakiś taki mało sprytny byłeś... gruntowną edukacje proponuję zacząć od ortografii, potem proponuję lekcję ogłady, a następnie czytania ze zrozumieniem albowiem Pani Prezydent Warszawy, którą postanowiłeś niezbyt bystro obrazić jest neutralna i od początku to podkreśla... Jak się kocha to chce się cały świat poinformować o tym, i między innymi o tym jest ta parada. Chodzi o miłość, nie nienawiść. Czytając wasze komentarze mam wrażenie może mylne, że dla was miłość to tylko seks... miłość to emocje przede wszystkim:) czemu upieracie się że świat jest szaro-czarny jak posiada wszystkie kolory tęczy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
KONTAKT UFO
  • KONTAKT UFO
  • 30.04.2011 22:44

w tej paradzie rownosci wezcie tez Waltz-Gronkiewiczowne wezcie tez synow Tuska i ona tez swoje dzieci niech sie uczom od rownych -homoseksualistow jak miec sex z kupom drugiego meszczyzny przez odbytnice,oni tez nie pogardzajom kobietami przod ich -kobiet nie interesuje,tak Waltzowna bedziesz szla pierwsza to sie ponic nie nachylaj oni nie wybierajom, to moze byc moment i poczujesz jak ktos w gownie miesza,Prezdent Warszawy taki przyklad daje tak nisko sie ze szmaca to ma byc matka ??

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 30.04.2011 06:46

Jestem tolerancyjna ale te wyuzdane marsze mnie irytują i żenują .Każdy ma prawo kochać , takich intymnych ,osobistych odczuć nie ma potrzeby demonstrować publicznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wszyscy chcą kochać". Niech się kochają, lecz nie narzucają innym swoich dziwnych preferencji.Czemu maja służyć parady? Prowokowaniu, wsadzaniu kija w mrowisko?
A co kolejno: parady pedofilów,masochistów, sadystów, zoofilów, nekrofilów?

Oni też chcą kochać....

Przykład:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja już chyba zgłupiałem do reszty. Bo czegoś w całej tej sprawie nie rozumiem. Czy ktoś słyszał kiedyś o paradzie dla hetero. A więc dlaczego robi się ludziom wodę z mózgu. Zmuszając ich do oglądania czy nawet słuchania o paradach. Dla każdego normalnego człowieka jego poglądy seksualne są jego osobistą i prywatną sprawą. Niby dlaczego jakaś grupa ludzi propaguje odmienność. Jest to rodzaj masochizmu. I chęć zwrócenia na siebie uwagi. Pewne sprawy powinny być załatwiane w zaciszu alkowy. A nie na ulicy. Taką formę zachowania preferują zwierzęta, że nie kryją się z tym co i jak robią. Bo werbalnie nie potrafią określić swoich zachowań. Do oceny uczestników parady, nie będę się zniżał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.