Facebook Google+ Twitter

Wszyscy do woja, czyli jak w Chinach

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2006-07-11 16:32

MON szykuje "bombę", czyli powszechny pobór do wojska. Nie uchroni się nikt, nawet podstawowy żywiciel rodziny...

No to mamy IV RP. Nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony zakłada, że do armii pójdą wszyscy, którzy ukończyli 19 rok życia, nawet studenci. Warto dodać, że uczniowie niektórych szkół śrdnich (np. ekonomicznych) zdają w tym wieku maturę. Szefostwo MONu natomiast twierdzi, że cztery miesiące wyrwane z życiorysu nikomu nie zrobią krzywdy, ani nie zniszczą kariery. Zabawne...

Co więcej, wojsko coraz częściej przesyła "bilety" do osób nawet z kategorią "B" (czasowo niezdolny do służby). Czy ludzie ze złamaną nogą też będą biegać po poligonie? Podobnie będzie z podstawowymi żywicielami rodziny. A co z przypadkami, kiedy 19-latek utrzymuje na przykład młodsze rodzeństwo? Pójdą do domów dziecka? Przecież to jest skandal.

Po pierwsze: nie każdy nadaje się do wojska. Nie każdy potrafi malować, pisać czy grać na fortepianie. Tak samo nie każdy ma predyspozycje do silnego wysiłku, strzelania czy musztry.

Po drugie: pobór powinien być całkowicie zniesiony, tak jak w wielu demokratycznych krajach. Przecież ponoć chętnych do armii zawodowej nie brakuje. A jeśli to nieprawda, to władza kłamie w żywe oczy. Realia wojenne setki razy wykazały że mniejszy, lepiej wyszkolony przeciwnik ma większe szanse nawet z kilkakrotnie większym przeciwnikiem, który przeszedł kurs samoobrony.

Takich właśnie posunięć się obawialiśmy. Wszystko na siłę, nikt się nie wywinie, co nakazuje władza, trzeba robić. To w takim razie ja dziękuje za IV RP i czekam na następną. Gratulacje dla Ministerstwa Obrony Narodowej za najszybszy na świecie sposób "robienia z ludzi żołnierzy", a raczej robienia ludziom wody z mózgu.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

vaill
 • vaill
 • 14.09.2006 20:24

właśnie odwiedził mnie dzielnicowy bym sie zgłosił do armii mam 27 lat zajebiście prowadzę firmę i zatrudniam ludzi i co zwolnić i zamknąć to bo armia wzywa to jest Polska .....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mr_X
 • Mr_X
 • 30.08.2006 14:13

He he, nawet jeden komentarz nie jest pozytywny, przyłączam się do reszty, jestem za zniesieniem niewolnictwa, nie każdy chce do wojska iść.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pie3y
 • pie3y
 • 25.08.2006 08:53

Dokad idziesz Polsko? A w PISdu ide sobie !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
pit
 • pit
 • 24.08.2006 12:35

skończyłem w tym roku studia, szukam pracy i co jak znajde to w styczniu pojde do woja?od 2 lat sam sie utrzymuje, wynajmuje mieszkanie,pracuje i mam to wszystko stracic bo pis wymyslil powszechny pobór? Przeciez to idiotyzm.Nie wiem co zrobic.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mag
 • Mag
 • 18.08.2006 22:10

za ten głupi pomysł pis głosu nie dostanie już więcej odemnie a byłem ich zwolennikiem

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mag
 • Mag
 • 18.08.2006 22:09

za ten głópi pomysł pis głosu nie dostanie już więcej odemnie a byłem ich zwolennikiem

Komentarz został ukrytyrozwiń
luki
 • luki
 • 13.08.2006 09:55

Chyba Radzio już długo nie pobędzie w MON-ie... słyszałem o zmianach w rządzie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Władze są beznadziejne :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się, że pomysł jest bardzo zły. Argumentowano to tym, że w razie wojny lub ataku terrorystycznego społeczeństwo będzie gotowe do właściwej reakcji. Już nie wiem, którego wariantu mogę się bardziej spodziewać za obecnych władz... ;). Poza tym, z tego, co słyszałem, do wojska pójdą w ten sposób jedynie mężczyźni. Co na to pełnomocnik rządu do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn? ;) Dobra, czepiam się. Ale pomysł zupełnie mi się nie podoba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.