Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28901 miejsce

"Wszyscy inni" - film porównywany z "Przygodą" Antonioniego w kinach od 23 lipca

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-11 18:12

"Chciałam nakręcić film o tym skomplikowanym i jedynym w swoim rodzaju zjawisku, jakim jest związek dwojga ludzi. Głównym bohaterem tego filmu nie jest jedna osoba, tylko właśnie para" - mówi reżyserka Maren Ade, twórczyni filmu porównywanego do "Noża w wodzie" Polańskiego i "Przygody" Antonioniego.

 / Fot. mat.prasowe VivartoPełne humoru i brutalnie dokładne studium sprzecznych pragnień kobiety i mężczyzny w poszukiwaniu własnej tożsamości. Subtelna historia miłosna, która zgłębia istotę związku i odzwierciedla emocjonalny chaos, w jakim znalazło się całe pokolenie.

Podobno 80 proc. zwykłych ludzi uważa się za lepszych, niż inni zwykli ludzie. Gitti (nagrodzona nominacją do Złotego Niedźwiedzia Birgit Minichmayr) i Chris (Lars Eidinger) nie są zwyczajni. Są młodzi, piękni, wykształceni, niezależni i zakochani. Spędzają wspólne wakacje w domu rodziców Chrisa na Sardynii, rozkoszując się słońcem i spotykając z drugą parą turystów, z których mieszczańskich nawyków się naśmiewają.  / Fot. mat.prasowe VivartoNowi znajomi psują im samopoczucie swoimi sukcesami. Sana (Nicole Marischka) i Hans (Hans-Jochen Wagner) reprezentują tych wszystkich innych, którzy stale towarzyszą naszym związkom, kształtując, komentując i niszcząc je. Jedynym, co łączy kochanków, okazuje się być kryzys wartości. Czy ich uczucie przetrwa te idylliczne wakacje?

„Postaraj się zachowywać jak wszyscy inni” prosi Gitti (Birgit Minichmayr) jej chłopak Chris (Lars Eidinger). Niegdyś zakochani, a teraz partnerzy do kłótni. „Ale ja nie chcę być taka jak inni” odpowiada ona. Tych dwoje nie przebiera w słowach. Podobnie jak reżyserka. Drugi film Maren Ade to bezwzględny portret romansu u schyłku, który pogłębiony jest przez kryzys tożsamości obojga partnerów. Ten kaleki związek definiowany jest przez to jak kochankowie określają się jako osoby, i jako para, w stosunku do siebie i w porównaniu ze wszystkimi innymi. Ci inni są niewidzialnym trzecim wierzchołkiem tego trójkąta miłosnego.Scenariusz i reżyseria: Maren Ade / Fot. mat.prasowe Vivarto
Zdjęcia Bernhard Keller
Montaż Heike Parplies
Scenografia Silke Fischer, Volko Kamensky
Kostiumy Gitti Fuchs
Make up Monika Münnich
Producent Janine Jackowski, Dirk Engelhardt, Maren Ade

W rolach głównych:
Birgit Minichmayr (Gitti), Lars Eidinger (Chris),
Nicole Marischka (Sana), Hans-Jochen Wagner (Hans)

"Wszyscy inni" - premiera 23 lipca
reż. Maren Ade,
Niemcy 2009, 119 min.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.