Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24208 miejsce

Wszyscy jadą do Bazylei. Cel? Targi jubilerskie

Odbywające się corocznie największe targi w branży zegarkowej i jubilerskiej w Europie – „Baseworld The Watch and Jewellery Show” - sprowadzają do Bazylei wszystkich branżowych producentów, dystrybutorów i sprzedawców.

 / Fot. W24W Bazylei są obecne najważniejsze, posiadające ugruntowaną pozycję firmy, są ci, którzy starają się o zdobycie nowych dostawców i większe grono kontrahentów. Muszą tutaj obecni być także ci, którzy zaczynają lub dopiero myślą o rozpoczęciu zawodowej przygody z luksusowymi produktami. Zawsze też do Bazylei przybywa szerokie grono dziennikarzy i gości
znawców i miłośników zegarków z całego świata.

Odświętną, targową atmosferę w branży wyczuwa się już od początku roku. Po zakończeniu genewskiego salonu zegarkowego w styczniu, Wejście w kwiatach / Fot. materialy prasowewszyscy oczekują na spotkanie w Bazylei. Powtarza się to zawsze, niezależnie od światowej sytuacji ekonomicznej i kondycji branży. Oczywiście oznaki końca kryzysu ekonomicznego są dodatkowym, pozytywnym tegorocznym impulsem. Dzięki spotkaniom współpracujących firm, prezentacji rocznych nowości przygotowanych na tę okazję, targi są przełomowe tak pod kątem stylistyki i wzornictwa wyrobów, jaki i technologii oraz nowatorskich rozwiązań technicznych. Są też najlepszym momentem dla uzgodnienia warunków współpracy czy nawiązania nowych zależności i handlowych powiązań biznesowych.

Główna hala targowa 2010 / Fot. materialy prasoweTegoroczna edycja targów odbywająca się w dniach 24-31 marca jak zwykle imponuje swoim rozmachem. Ze 160 000 metrów kwadratowych powierzchni targowej 102 400 m2 zajmie 627 firm zegarkowych, 37 280 m2 - 736 jubilerskich i 20 320 m2 - 529 wystawców prezentujących produkty powiązane. W ten sposób w targach weźmie udział 1892 wystawców z 45 krajów.
Ilu będzie targowych gości? Ilu dziennikarzy?

W roku poprzednim roku na targi zawitało 2 900 dziennikarzy, z 70 krajów i 100 700 targowych gości ze 100 krajów świata.

Oczywiście w centrum uwagi wszystkich, tak dziennikarzy, jak i gości, są nowe wyroby.
Chopard, zegarek Mille Miglia / Fot. materialy prasowe ChopardZ ubiegłorocznych prezentacji wato na pewno wspomnieć choćby grupę zegarków, biżuterii oraz luksusowych akcesoriów firmę Chopard. Jedną z jej linii wzorniczych, kontynuowaną przez lata, jest kolekcja Mille Miglia, związana z corocznym, noszącym taką właśnie nazwę rajdem samochodowym. Ubiegłoroczny, limitowany model Grande Turismo XL Chrono, podobnie jak jego poprzednicy, nie gościł zbyt długo na półkach jubilerskich salonów.Zegarek Les Classiques firmy maurice Lacroix / Fot. materiały prasowe Maurice Lacroix Bardzo pozytywnie została przyjęta przez konsumentów także inna ubiegłoroczna premiera - linia mechanicznych zegarków Les Classiques, firmy Maurice Lacroix. Nowoczesna stylistyka połączona z klasyczną elegancją i doskonałą jakością wykonania wzbudziła na rynku duże zainteresowanie i przyniosła dobrą sprzedaż modeli w ciągu całego roku.

Jakie będą tegoroczne nowości?

zegarek Pacific Chrono firmy Chronoswiss / Fot. materiały prasowe ChroniswissWydaje się, że mimo wieszczonego przez producentów wzrostu sprzedaży, nie należy spodziewać się wysypu najdroższych modeli w zegarkowych kolekcjach. Te ekskluzywnie dekorowane czy wyrabiane ze szlachetnych kruszców zawsze będą mogły być, dla poszukujących takich wyrobów sprzedawców, przygotowane na bazie prezentowanych, raczej stonowanych w sensie cenowym modeli. Dowodem takiej sugestii mogą być poznane na kuluarowych prezentacjach modele z linii Pacific, znanej dobrze na naszym rynku firmy Chronoswiss. Te doskonale zaprojektowane i interesująco wykonane wersje zegarków tworzą podstawową linię, szczycącej się z najbardziej wyrafinowanych pod kątem konstrukcji wyrobów firmy.

Aby najpełniej i naocznie przekonać się o nowościach zegarkowych firm, trzeba oczywiście wybrać się do Bazylei.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.