Facebook Google+ Twitter

Wszyscy jesteśmy błaznami. Nowy tomik wierszy Adama Ochwanowskiego

Współautorzy: Barbara Podgórska

Błazeństwa ludzkie w theatrum mundi. Temat przewodni tomiku poetyckiego Adama Ochwanowskiego, pt: "Dwunastu gniewnych błaznów". Król wart błazna – błazen króla, można rzec, parafrazując Mistrza Jana.

scan okladki / Fot. Adam K. POdgorskiAdam Ochwanowski, jest jednym z najwybitniejszych poetów w województwie świętokrzyskim, przez znajomych i wielbicieli nazywanym niekiedy Wieszczem Ponidzia. Poezją para się od 1974 roku. Zasłużone uznanie krytyki i czytelników przyniosły mu „Erotyki i przytyki”, „Las Vegas”, „Siedem wierszy głównych”, „Póki co...” oraz dzieło o barokowym tytule: „Bestiarium niebieskie albo gwiezdny zwierzyniec czyli Zodiak przez Adama Ochwanowskiego wierszem ułożony”. Niedawno przybyła kolejna książeczka, znakomicie zilustrowana przez
Michała Imosę, dziennikarza, poetę, również ponidzkiego entuzjastę.

Najnowsze wiersze Ochwanowskiego, to według Stanisława Żaka, autora posłowia tomiku "nader skondensowany, nawet lapidarny rachunek wystawiony społeczeństwu i sobie (…). Żaden z dwunastu błaznów nie oszczędza społeczeństwa składającego się z prześmiewców, sknerów, złodziei (palcami przebiera nie w swojej kieszeni), kłótników (kiedy się twarze posklejać nie mogą), więc pytanie: Co w nas ocali Betlejemska Gwiazda? / Człowieka w błaźnie? Czy w człowieku błazna?" Poczytajmy, zastanówmy się, odpowiedzmy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.