Facebook Google+ Twitter

Wszyscy jesteśmy ostrowczanami!

Stowarzyszenie Krzywa Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowało po raz drugi akcję "Ja, ostrowczanin". Jej finał odbył się w piątkowy (14 września 2012 r.) wieczór na miejskim rynku.

Finał akcji "Ja, ostrowczanin" (14 września 2012 r.) / Fot. Krzysztof KrzakAkcja polega na zebraniu autoportretów ostrowczan - wyrażonych za pomocą słów lub obrazu. "Czym jest dla nas miasto Ostrowiec, jak wygląda życie tu na miejscu i poza jego granicami. Czy być ostrowczaninem to tylko mieszkać w Ostrowcu, czy również po prostu czuć związek z tym miastem?" - piszą o celach akcji jej organizatorzy na swojej stronie internetowej, na której można zobaczyć nadesłane autoportrety mieszkańców miasta i ich portrety wykonane przez członków Stowarzyszenia Krzywa Kultura w specjalnych "portretownikach" ustawionych w minionym miesiącu w kilku punktach Ostrowca Świętokrzyskiego. - Zebraliśmy setki zdjęć portretowych - powiedziała mediom Dominika Zarzycka, prezes Krzywej Kultury. - Było też kilkadziesiąt wypowiedzi literackich. Są one bardzo osobiste i głębokie. Emocje w nich wyrażone są bardzo różne. Oprócz zmęczenia, codziennego znoju ostrowczanie najczęściej bardzo się cieszą, że tu mieszkają, lubią jego prostotę i zwyczajność.Dominika Zarzycka, prezes Stowarzyszenia Krzywa Kultury, organizatora akcji. / Fot. Krzysztof Krzak
Dominika Zarzycka przyznała, że wśród nadesłanych wypowiedzi są też i negatywne. Związane są one najczęściej z frustracją spowodowaną "cienką" sytuacją materialną mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wszystkie wypowiedzi pisemne i zdjęcia złożyły się na prezentację multimedialną zaprezentowaną podczas finałowego happeningu. Osoby, które zgromadziły się na ostrowieckim Rynku zostały uwiecznione na zbiorowym portrecie na tle napisu "Ja, ostrowczanin" wykonanym z wysokości wysięgnika użyczonego organizatorom przez miejscowy MEC i niedługo będą mogły się zobaczyć na stronie internetowej Stowarzyszenia Krzywa Kultury. Natomiast ci z mieszkańców miasta, którzy pozowali ostrowieckim fotografikom we wspomnianych "portretownikach" mogli podczas finału akcji odebrać (nieodpłatnie!) odbitki swoich zdjęć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.