Facebook Google+ Twitter

Wszyscy jesteśmy owieczkami

Bóg jest miłością i Jego miłość jest przeogromna. Fala niezrozumienia przychodzi jeśli chodzi o nauczanie Kościoła katolickiego który nie uczy o piekle itd.

 / Fot. Brat Acm Owieczka W jednym z artykułów możemy przeczytać o tym, że Kościół, katecheci i rodzice boją się mówić o piekle. Niestety to błędne myślenie. Był okres w Polskim Kościele wręcz istnej schizofrenii dotyczącej zła. Wystarczy puścić młodzieży krótki film o egzorcyzmach i można zobaczyć jakie żywe jest zainteresowanie tą tematyką.

Piekło grozi każdemu z nas jeśli się nie nawrócimy. Musimy to robić każdego dnia, każdego dnia przepraszać Boga i oddawać mu wszystkie swoje problemy. Trzeba wchodzić z Bogiem w intymną i szczerą relację wtedy nasza wiara jest żywa i nieskalana.
Bóg chce abyśmy mu ufali, rozwijali w sobie łaskę wiary przez modlitwę, post ale także studiowaniem i życiem ewangelią co jest wykonalne.

Wiele tekstów które zabierają nadzieję, nie działają na korzyść wiernych tylko na pogorszenie ich więzi i relacji z Bogiem. Wiadomo, że za każdym artykułem stoi człowiek i dlatego pomyłki się mogą zdarzać, ale czasem pewne teksty osłabiają kondycję duchową współbraci i współsiostry.

Trzeba opierać się na ewangelii. W ewangelii wg. św. Mateusza 18, 10 - 14 czytamy :
“ Pamiętajcie, żeby nie gardzić żadnym z tych małych, bo mówię wam, że ich aniołowie widzą ciągle oblicze mojego Ojca, który jest w niebie.
Jak się wam wydaję? Jeśli ktoś ma sto owiec, a jedna z nich się zgubi, czy nie pozostawi w górach dziewięćdziesięciu dziewięciu i nie wyruszy na poszukiwanie zaginionej? Zapewniam was: Gdy ją znajdzie, ucieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięsiu dziewięciu, które się nie zgubiły. Podobnie wasz Ojciec który jest w niebie, nie chce, aby zaginął nawet jeden z tych najmniejszych”


Rozważanie

Właściciel stu owiec jest człowiekiem zamożnym, gdyż tak liczne stado nawet dziś na Bliskim Wschodzie jest wielkim majątkiem. Jezus objawia dobroć o tych którzy się zabłąkali. I jest napisane, że radość jest większa z tej jednej która się zgubiła, aniżeli z tych dziewięćdziesięciu dziewięciu, co oznacza, że mamy się troszczyć o tych najsłabszych i zagubionych i przyprowadzać do Jezusa. Bo Ojciec nie chce zguby nikogo, żadnego grzesznika bo Jego miłość jest wielka.

Podsumowując

Jest też napisane w Ewangelii aby nikt nie prowadził do upadku brata, a więc nawet jeśli mamy wątpliwości i zwątpienia to nie próbujmy innym zabierać nadzieję i wiarę którą posiadają, a może nawet korzystajmy z ich doświadczenia.

*Skorzystano z tłumaczenia Ewangelii wg. św. Mateusza z Pisma Świętego przedrukowanego przez wydawnictwo "Święty Wojciech"
Tekst jest próbą polemiki z tekstem z gazety wSieci - "Życie po życiu"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.