Facebook Google+ Twitter

Wszyscy za jednego!

Rzecz miała miejsce na Zamku Gniew w Gniewie. 18 maja pośród malowniczej scenerii krzyżackiej posiadłości, dwudziestu dorosłych ludzi pokazało, że nie ma rzeczy niemożliwych i ułożyło prawdziwą bajkę - bajkę dla pięcioletniej Martynki.

Martynka posiadała niezwykłą wyobraźnię i postanowiła użyć jej, by dać kolejne wyzwanie dla wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie Oddziału Trójmiasto. "Chcę zostać Barbie Muszkieterką!" - oznajmiła stanowczo. I choć była to dla nas czarna magia - "jakaś" bajka, bo przecież my - dorośli bajek nie oglądamy, wiedzieliśmy, że mamy misję do wykonania, że musimy tak zamienić rzeczywistość, by Martynka uwierzyła. W marzenia.

Napisaliśmy scenariusz, w którym było wszystko, bo i szpady, i intryga, i piękne suknie, przystojny książę. Najpierw, tak jak w bajce, Martynka udała się do Monsieur Treville, który powiedział jej, że na to, aby zostać muszkieterem, trzeba zasłużyć szlachetnym czynem. Tak jak w bajce - Martynka udała się na zamek, by zacząć pracować jako sprzątaczka i tak jak w bajce - właśnie tam doskonaliła swoje umiejętności szermierki. Doskonaliła, bo przecież przedtem wszystko już dobrze potrafiła - kto jak kto, ale pięcioletnie dziewczynki potrafią dobrze władać szablą.

Był i Regent, który chciał otruć Księcia, był i Sługa, który wiernie towarzyszył Martynce, był i bal. I choć Książę, który wydał się dziewczynce za przystojny, zatańczył z nią walca i to nie raz. Był i obiad, i tajne narady, jak złapać Regenta i jego ludzi. Złapać się udało - Martynka pokonała wszystkich, a słowami: "leż, nie ruszaj się, bo umiem karate", wywołała przerażenie na twarzach pokonanych. Nie obeszło się bez pasowania na Muszkieterkę i bez uwolnienia Regenta, a na sam koniec nie zabrakło również jazdy konnej.

Tak niewiele trzeba, by uwierzyć w bajkę, lepszy świat. Każdy z nas w to uwierzył, choć uwierzyć miała tylko Martynka. Wystarczy mieć dobre serce i chęć, by wywołać uśmiech na twarzy, pracownicy Zamku Gniew w Gniewie, Szkoła Fechtunku Aramis w Gdyni, wypożyczalnia strojów Arlekin - dziękujemy za dobre serce.

Pięknie jest spełniać marzenia!

mammarzenie.org

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.