Facebook Google+ Twitter

Wszyscy żołnierze z Nangar Khel na wolności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-10 13:50

Wszyscy czterej żołnierze, którzy przebywali w areszcie w związku z zarzutami w sprawie ostrzelania afgańskiej wioski Nangar Khel wychodzą na wolność.

Taką decyzję podjęła Izba Wojskowa Sądu Najwyższego w Warszawie. Sąd uchylając areszt dla wojskowych zastosował inne środki zapobiegawcze takie jak dozór przełożonego podjerzanych - dowódcy 13 bielskiego batalionu desantowo-szturmowego.

Sąd Najwyższy w uzasadnieniu swojego postanowienia podkreślał, że czterej żołnierze mają status osoby podejrzanej - czyli osób, wobec których postawiono zarzuty, jednak nie zostały skazane. W związku z tym powinny być traktowane jako osoby niewinne. Sędzia jednak zaznaczył, że w tej sprawie istnieje duże prawdopodobieństwo, że podjerzani dopuścili się zarzucanych im czynów.

Sąd uznał, że w stosunku do żołnierzy są realne przesłanki uzasadniające sens stawianych zarzutów, ale nie ma obawy matactwa w toczącym się śledztwie. Sędziowie uznali jednak, że jest realna obawa ukrywania się podejrzanych, stąd środki zapobiegawcze.

Do ostrzału afgańskiej wioski Nangar Khel doszło w sierpniu ubiegłego roku. Na miejscu zginęło 6 cywilów. Podejrzanych w tej sprawie jest 7 żołnierzy z 18. z Bielskiego Batalionu Desantowo-Szturmowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.