Facebook Google+ Twitter

Wszyscyśmy medaliści

Platon wspomniał kiedyś o dwoistości natury, temat podchwycił Arystoteles, a później jeszcze paru innych, z Kartezjuszem i Jerrym Robinsonem na czele. Studiując historię, zauważymy, że współczesna nie odbiega jakością od starożytnej.

Platon wspomniał kiedyś o dwoistości natury, temat podchwycił Arystoteles, a później jeszcze paru innych, z Kartezjuszem i Jerrym Robinsonem na czele. Studiując historię, zauważymy, że współczesna nie odbiega jakością od starożytnej. Wręcz przeciwnie! Płyniemy z nurtem.

Weźmy na przykład policjantów z ostatniego Marszu Niepodległości. Można by rzec: prowokacja, a oni zachowali się w sposób naturalny. Jedni w mundurach, drudzy w kapturach. Jedni atakujący, drudzy broniący. Jedni z flagami, drudzy z pałami. Ot, tak swoją niepodległość, wolność swoją przedstawili i naturę.

Albo jesień. Choć w tym roku nas rozpieszcza, mgłami wodzi. „Jak w Londynie” mówią ludzie, świata można posmakować we własnym kraju, bez wydawania ciężko zarobionych na wojaże. Ale przypomnijmy sobie zeszłe lata, te zimy piękne na jesieni. Człowiek nie wie, czy czapkę, szalik? Czy kurtkę cieplejszą wybrać? Buty jakie? Padać będzie? Niezdecydowana. Jak typowa baba. Choć i facetom się to zdarza, oni też ludzie. Pierwszy z Narodu na wzór – premier. Z mównicy sejmowej co i rusz na prawo spogląda, słowa swoje tam kieruje, a gospodarkę na Zachód zaciąga. Naturalnie.

Wicepremier też zaskoczył wszystkich, bo człowiekiem się okazał, nie baranem. Zatwardziały konformista honor swój odnalazł ostatnio i trzyma, trzyma bliżej niż Piechocińskiego – koleżkę. Tego to na dystans już trzyma, Judasza! Honorem swym jeszcze się pan Pawlak niezdarnie posługuje, niezgrabnie, ale dawno z nim do czynienia nie miał, dajmy mu chwilę, niech przywyknie.
Myślę, że i Prosiaczek, gdyby go "przelustrować", okazałby się niezłą świnią.

Natura jest zmienna, a zmienność naturalna. Jesteśmy do siebie podobni, jak dwie strony medalu. Dziennikarze mają pracę. Człowiek się nie nudzi, dziwi się często, rutynę tylko w tabletkach przyjmuje. Odmłodzić się można, starym pozostając. Platon byłby dumny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.