Facebook Google+ Twitter

Wszystkie biblioteki publiczne będą mieć bezpłatny internet

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-06 18:33

W ciągu 2 lat wszystkie biblioteki publiczne w Polsce zostaną wyposażone w bezpłatny internet szerokopasmowy, czyli o szybkiej przepływności. Porozumienie w tej sprawie podpisano w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie.

Dostęp do internetu otrzyma 2 tysiące placówek bibliotecznych na terenie całego kraju, w pierwszej kolejności w małych miejscowościach - zapowiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski. - Dzięki internetowi zasoby określonej biblioteki staną się dostępne nie tylko w jednej miejscowości, ale w całej Polsce. Ponadto pojawienie się łącza w bibliotece ułatwi pracę pozostałym miejscowym instytucjom kulturalnym, na przykład domom kultury - podkreślił minister Zdrojewski.

Sygnatariusz porozumienia, Grupa Telekomunikacja Polska, zapewnia, że internet będzie bezpłatny dla bibliotek przez 3 lata, po tym okresie - będzie dostępny na zasadach promocyjnych. Obecnie podłączenie do internetu w Polsce ma 60 procent bibliotek.

Z kolei dostęp do szerokopasmowego internetu ma tylko co 12 Polak - z takim wynikiem zajmujemy przedostatnie miejsce w Europie.

Za linie szerokopasmowe uznawane są jedynie stałe łącza o przepływności powyżej 144 kbit/s.
Dzisiejsze porozumienie o utworzeniu Programu Informatyzacji Polskich Bibliotek podpisali minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Witold Drożdż, prezes Telekomunikacji Polskiej Maciej Witucki oraz prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Jacek Wojnarowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.