Facebook Google+ Twitter

Wszystkie bilety PKP znów w jednej kasie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-20 16:55

Znowu można kupować bilety na wszystkie rodzaje pociągów w jednej kasie. Jest tak mimo sporu między spółką PKP Intercity a Przewozami Regionalnymi.

Pod koniec września PKP Intercity zwróciło się do sądu z wnioskiem o pomoc w odzyskaniu od PKP Przewozy Regionalne ponad 100 milionów złotych niezapłaconej prowizji za sprzedaż biletów na ekspresy. W efekcie bilety na pociągi lokalne można było kupować tylko w kasach Przewozów Regionalnych, a na ekspresy w kasach spółki Intercity.

Paweł Ney - rzecznik PKP Intercity zapewnił, że obie strony doszły już do porozumienia w sprawie sprzedaży biletów. Jego zdaniem niedopuszczalne jest, aby kilenci ponosili konsekwencje sporu między spółkami.

Podobne stanowisko prezentuje Piotr Olszewski - rzecznik prasowy PKP Przewozy Regionalne. Jednocześnie przyznaje, że Przewozy Regionalne nadal próbują zakończyć spór, który trwa między nimi a PKP Intercity. Póki co - Przewozy Regionalne nie zgadzają się z decyzją sądu, który pozwolił komornikowi zająć konta spółki.

Finansowane przez samorządy Przewozy Regionalne mają około 1 100 kas na dworcach w całej Polsce. PKP Intercity posiada 372 kasy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.