Facebook Google+ Twitter

Wszystkie cele prezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-06 07:38

Wzmocnienie pozycji Polski w świecie, w tym w Unii Europejskiej oraz sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi - to główne cele polityki zagranicznej, jakie wyznaczył sobie prezydent Lech Kaczyński.

W wywiadzie dla TVP2, przeprowadzonym przed upływem połowy kadencji na urzędzie prezydenta, Lech Kaczyński powiedział, że najważniejsze zadania jego prezydentury są jasne. Prezydent powiedział, że chce, by poprzez politykę w regionach Europy Północno-Wschodniej i Południowo-Wschodniej wzmocnić pozycję naszego kraju, także w Unii Europejskiej. Dodatkowo, jak powiedział Lech Kaczyński, należy wzmocnić sojusz ze Stanami Zjednoczonymi poprzez tarczę antyrakietową i podpisanie przy tej okazji umowy politycznej.

Mówiąc o polityce wewnętrznej, prezydent podkreślił potrzebę zachowania zasady równości praw i obowiązków obywateli. "Chcę państwa solidarnego" - mówił prezydent. Jak tłumaczył, jest to państwo, w którym jest także miejsce dla słabszych. Lech Kaczyński zapewnił, że cieszy się z piątkowego wystąpienia premiera Donalda Tuska, ale - jak dodał - "poza karmieniem dzieci i spacerami" bardzo chciałby usłyszeć zapewnienie, że nie będzie podatku liniowego oraz prywatyzacji służby zdrowia.

Lech Kaczyński jest prezydentem od końca grudnia 2005 roku, jego kadencja upływa w grudniu 2010 roku. W wywiadzie dla TVP2 prezydent nie chciał deklarować, czy będzie się ubiegał o reelekcję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.