Facebook Google+ Twitter

Wszystkie grzechy Berlusconiego

Prostytucja, mafia, monopol, malwersacje, sex, drugs, rock&roll, czyli wszystkie grzechy premiera Silvio Berlusconiego.

 / Fot. Presidenza della Repubblica/cc/commons.wikimedia.orgW Italii, krainie tysiąca makaronów, dzień bez politycznego skandalu to dzień stracony. Doskonale wiedzą o tym włoscy politycy, którzy do perfekcji opanowali sztukę widowiskowej walki politycznej. Obrzucają się nawzajem najróżniejszymi obelgami, zarzucają sobie niestworzone rzeczy, a potem jak gdyby nigdy nic zapominają o wszystkim.

Zapomina o wszystkim także opinia publiczna. Włosi wydają się być aż nadto pobłażliwi w stosunku do rządzących nimi elit, a ich kolejne występki odcinają przeważnie grubą kreską. W tę obywatelką politykę "grubej kreski" wpisał się mistrzowsko obecny premier Włoch Silvio Berlusconi, który w dziedzinie unikania odpowiedzialności za grzechy osiągnął już chyba wszystkie szczyty.

Także dziś "gibkość" premiera Berlusconiego poddawana jest próbie w związku z jego hucznymi imprezami "bunga bunga", jak ochrzciła je włoska prasa. Jako najdłużej urzędującemu premierowi w historii Włoch, Berlusconiemu zdarzyło się popełnić wiele błędów, jego polityczna kariera usiana jest wpadkami i oskarżeniami o wszelakie przestępstwa. Najlepszy nawet statystyk miałby problemy ze zliczeniem wszystkich sex-afer, rzekomych malwersacji i licznych gaf popełnionych dotąd przez Berlusconiego. Oto zatem niektóre tylko grzechy i grzeszki Silvio Berlusconiego...

 / Fot. Ricardo Stuckert/PR/cc/commons.wikimedia.org

Grzechy


Proces za procesem

Patrząc na wykaz wszystkich procesów, w których brał udział Silvio Berlusconi odnieść można wrażenie, że włoski premier nie wychodzi z sali sądowej. "Il Cavaliere", jak nazywają Berlusconiego Włosi, oskarżony był m.in. o próbę przekupstwa sędziów, wręczanie miliardowych łapówek, kilkukrotne składanie fałszywych zeznań, nieprawidłowości przy sprzedaży spółek, defraudację, oszustwa podatkowe, czy chociażby przemyt narkotyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

re T.Stejczyk
  • re T.Stejczyk
  • 11.02.2011 09:21

"to są pomówienia, jak to w Polsce praktykuje GW"-typowa przypadłość PiS-owskiego elektoratu;skleroza polityczna.Przypomnij Pan sobie "wesołe"towarzystwo"ministranta Ziobry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj Silvio naraził się komuś mocno i to bardzo mocno. Nie ma konkretnych zarzutów, to są pomówienia, jak to w Polsce praktykuje G.W. Jest przynajmniej gościem „z jajem” a nie jakimś ponurym kapiszonem.
Naraził się może chęcią naftowej współpracy z Rosją. Jakoś zachodnim politykom i bizesmanom w Angli czy USA nie poświęcają media tyle uwagi za znacznie większej wagi zarzuty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowanie zabrakło mi opisu, jak wyborców lewicy nazwał "fiutami". Albo jak zadrwił z urody prezydentowej Finlandii Hallonen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ej Silvi,Silvio,sempre lo stesso sei,e?.Hahaha,przepraszam musialem sobie zazartowac,pamietam kiedy prowadzil swoja kampanie wyborzcza,mialem okazje zobaczyc i posluchac go na Sycylii w 2001 r.ile kontrowersji wzbudzil wsrod moich przyjaciol,i ile ich budzi po dzien dzisiejszy,w kazdym razie nie on pierwszy i nie ostatni przed nim byl Mateotti

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyż wspomniana współpraca z włoską mafią to nie "realpolitik" w tym regionie? A może i w szerszych okolicach?
Żarty z Merkel czy Sarkozego powinny raczej nam przypaść do gustu? Szczególnie gdy wspomnimy jak jeden z najważniejszych Francuzów wskazywał nam "... jaka okazję straciliśmy".
A poza tym, czyż nie jest nieodrodnym synem swego narodu?:)
Natomiast w temacie żartów na temat Prezydenta Obamy, Berlusconi mógłby się szkolić u naszego Sikorskiego Radosława.
Zawszeć to kapkę weselej mamy. I tematów, wciąż nowych, sie pojawia.
Wydaje mi się, że jest jednak akceptowalny i myślę, że nawet umrze ... jako premier.
I żadna operacja tego nie zatrzyma :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.