Facebook Google+ Twitter

Wszystkie miasta w Polsce chcą być na planszy Monopoly!

Firma Hasbro dała możliwość wybrania miast, które znajdą się na planszy najnowszej edycji popularnej gry Monopoly. Głosowanie trwa do 20 marca i mieszkańcy wielu miast w Polsce mobilizują się do osiągnięcia wyniku premiowanego miejscem na planszy.

Radomszczanie z ulotkami zachęcającymi do głosowania / Fot. Paweł DudekZasady głosowania są proste. Otóż na planszy znajdą się 22 miasta, które uzyskały największą liczbę głosów - 20 z nich trafi z tzw. listy Miast Głównych (60 nominowanych przez organizatora miast) a dwa z tzw. Dzikiej Karty (na tą listę każdy internauta może zgłosić dowolną polską miejscowość, która nie znalazła się na liście Miast Głównych). Głosować można na stronie internetowej www.monopoly.pl do 20 marca. Na wspomnianej stronie znajduje się także szczegółowy regulamin.

W wielu miastach nastąpiła szczególna mobilizacja do głosowania, ponieważ jest to, zwłaszcza dla małych i średnich miejscowości, szansa na stosunkowo dużą promocję w całej Polsce.

Ulotka mająca na celu zachęcenie radomszczan do głosowania / Fot. materiały promocyjneDziś w Radomsku (woj. łódzkie) grupa osób zebrała się aby zachęcać innych radomszczan do głosowania. Inicjatywa wyszła od redakcji lokalnego portalu internetowego Radomsko24.pl, ale w działania zaangażowali się także harcerze, jeden z miejscowych posłów i urzędnicy miejscy. Lokalne firmy reklamowe wydrukowały ulotki. Grupa wyruszyła z centralnego punktu Radomska - Placu 3-go Maja i rozdawała ulotki przechodniom w różnych częściach miasta. Niejednokrotnie zdarzało się, że radomszczanie w ogóle nie słyszeli o akcji głosowania na miasta do gry Monopoly, można więc wnioskować, że głosów oddanych na Radomsko z pewnością przybędzie. Na dzień dzisiejszy miasto to znajduje się w pierwszej dwudziestce listy Dzikiej Karty i niemal z każdym dniem pnie się w górę.

Według Głównego Urzędu Statystycznego na chwilę obecną w Polsce znajduje się 908 miast. Tymczasem na stronie Monopoly na liście Dzikiej Karty zarejestrowano już ponad 2000 miejscowości, stąd można wnioskować, że teoretycznie każde miasto w Polsce jest już włączone do gry i chce znaleźć się na planszy w najnowszej wersji Monopoly. Do 20 marca, kiedy zakończy się głosowanie, zostało trochę czasu więc wszystko jest jeszcze możliwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Przemysław Olczyk
  • Przemysław Olczyk
  • 20.03.2011 17:38

Radomsko to miasto kosciołow aptek i banków Ale milo by bylo jak by sie znalazlo na planszy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stwierdzenie
  • Stwierdzenie
  • 12.03.2011 09:45

kilogram=spamer bo nie dotyczy tematu SKASOWAĆ

Komentarz został ukrytyrozwiń
kilogram
  • kilogram
  • 11.03.2011 13:04

portal dla dzieci jest tutaj http://www.edukacyjna.pl/ksiazka.php?id=15708

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Poprawiłem już cytowane zdanie, teraz jest OK :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
  • gość
  • 10.03.2011 20:01

"Według Głównego Urzędu Statystycznego na chwilę obecną w Polsce znajduje się 908 miast. Tymczasem na stronie Monopoly na liście Dzikiej Karty zarejestrowano już ponad 2000 miejscowości, stąd prosty wniosek, że każde miasto w Polsce jest już włączone do gry i chce znaleźć się na planszy w najnowszej wersji Monopoly."

Powyższe stwierdzenie może być błędne.
Niekoniecznie każde miasto. Być może w tym gronie większość stanowią miejscowości, nie będące miastami. To jest zbyt duże uproszczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.